Hokejisté Brna zahájili přípravu na ledě zatím bez Muellera

  • Foto

    redakce (archiv)

Hokejisté Brna dnes zahájili přípravu na ledě. V týmu Jiřího Kalouse, který na jaře vystřídal v trenérské pozici majitele Libora Zábranského, zatím chyběl nejproduktivnější hráč uplynulé extraligové sezony Peter Mueller. K týmu se připojí příští týden.

Z širokého kádru, jenž má Kometa na startu k dispozici, chyběl i mladý reprezentant Stanislav Svozil, neboť je na soustředění s národním týmem do 20 let. Navíc není jisté, že se talentovaný bek následně připojí. O víkendu jej totiž čeká draft NHL. "Čekáme, jak se celá situace vyvine," řekl Kalous.

Jedno místo v šatně Komety však zůstává ještě volné a mělo by patřit elitnímu obránci. Obsadit by jej mohl Jakub Krejčík, o jehož návratu do Brna se spekuluje.

Reprezentační bek nedávno předčasně ukončil smlouvu v Jokeritu Helsinky a mohl by se vrátit do týmu, kterému pomohl ke dvěma titulům. "Jsme v kontaktu s jedním vytipovaným hráčem, kontakt už proběhl, ale je to otevřené a nebudu jmenovat," uvedl Kalous neurčitě.

Kometa patří společně s Českými Budějovicemi nebo Spartou k týmům, které v létě nejvíce obměňovaly kádr. Mezi brněnskými nováčky je i řada Slováků. "Nevybírali jsme posily podle národností, ale podle typologie. Podstatné je, že tihle hráči k nám chtěli jít," podotkl Kalous. Brněnský divák si tak bude zvykat na jména jako Matej Tomek v brance, Vladimir Roth či Marek Ďaloga v obraně a v útoku pak na Marcela Haščáka a Michala Krištofa.

Zužování kádru už na začátku přípravy na ledě vzhledem k početnému kádru nepřichází podle Kalouse v úvahu. "Chceme přípravu absolvovat s pěti kompletními pětkami, nikdy nevíte, co se může přihodit. Do všeho může zasáhnout i covid," připomněl kouč,

První přípravu odehraje Brno v úterý 3. srpna na ledě Třebíče, následovat bude pět zápasů s moravskými extraligovými týmy Třince, Olomouce a Zlína. Soutěž zahájí Kometa v pátek 10. září na ledě Karlových Varů.

Zdroj: 
čtk