Hokejisty extraligového Brna posílí pro příští sezonu obránce Marek Ďaloga a útočníci Radovan Pavlík, Martin Dočekal a Alexandre Mallet. Novou smlouvu s Kometou podepsal také forvard Tomáš Horký. 

Dvaatřicetiletý Ďaloga působil v této sezoně v extraligových Pardubicích, v minulosti oblékal i dres Sparty a Českých Budějovic. O devět let mladší Pavlík hrál naposledy v Hradci Králové, kam byl v průběhu sezony vyměněn z Liberce.

Zatímco pro Ďalogu s Pavlíkem bude angažmá v Kometě premiéra, Dočekal i Mallet zde již hráli v minulosti a oba se podíleli na zisku mistrovského titulu v roce 2017 i 2018. Třicetiletý Dočekal se do Brna vrací z Plzně, o dva roky mladší Mallet z Vítkovic.

"Další hráče máme rozjednané, protože jsme už dřív říkali, že bychom byli rádi za širší kádr a zdravé konkurenční prostředí. A dále, aby byla možnost v případě zranění nebo ztráty formy obměnit či doplnit soupisku," uvedl trenér Jiří Kalous. Kometa podle něj jedná i s aktuálními reprezentanty. "Myslím si, že máme rozjednaná zajímavá jména. Tyto hráče představíme veřejnosti později. Otázkou je, jestli se podaří domluvit se se všemi nebo tito hráči upřednostní zahraniční angažmá," dodal.

Brno počítá na soupisku pro příští sezonu i s obráncem Dalimilem Mikyskou a útočníkem Lubošem Horkým, kteří se vracejí z hostování.