Hokejový útočník Jakub Konečný bude v extraligové kariéře pokračovat v dresu Brna. Jednadvacetiletý centr, který v posledních sezonách hájil barvy Sparty, se tak vrací do klubu, kde do dorostu působil. Kometa o jeho příchodu informovala na klubovém webu.

Konečný po odchodu z Brna prošel Žďárem nad Sázavou, zkušenosti sbíral v prvoligových týmech Sokolova a Litoměřic, v sezoně 2021/22 už se ale začal výrazněji prosazovat ve Spartě. V posledním ročníku odehrál za Pražany 48 utkání základní části, dal pět gólů a přidal sedm nahrávek. Za deset startů v play off nebodoval.

„Rád bych zabojoval o něco větší roli, to je určitě hlavní důvod, proč jsem se rozhodl odejít,“ uvedl před týdnem, když se loučil se Spartou. Brněnský rodák, po němž během draftu v roce 2020 sáhlo Buffalo, věří, že si větší prostor vybojuje právě v Kometě. „Pro mě je to hrozně hezký návrat a moc jsem se na to těšil. Jsem rád, že jsem doma, kde jsem vyrůstal a kde jsem se narodil. Znám tady spoustu lidí, mám tu celou rodinu a kamarády,“ řekl Konečný.