04. 02. 2023 Dnes má svátek Jarmila

Hurá k bazénu! Kyjov po třech letech otevírá zrekonstruované koupaliště

Bezmála tři roky se jezdili obyvatelé Kyjova na Hodonínsku koupat do okolních obcí. Ve čtvrtek si poprvé užijí zrekonstruované koupaliště přímo ve městě.
koupaliste-kyjov2-mesto-kyjov-frantisek-lukl

Foto:

Město Kyjov, František Lukl

Areál kyjovského koupaliště byl naposledy v provozu v létě 2019. Na další dvě sezony bazény jej zavřela pandemie koronaviru, a hlavně havarijní stav s vysokými úniky vody. Generální rekonstrukce vyjde zhruba na 70 milionů a areál promění k nepoznání. Příští rok se venkovní část navíc rozšíří o moderní aquacentrum.

Zastaralost původního areálu, který měl už nejlepší roky dávno za sebou, ilustrovalo podle mluvčího radnice v Kyjově Filipa Zdražila natáčení životopisného snímku o Alexandru Dubčekovi v létě před pěti lety. Filmaři si kyjovské koupaliště vybrali právě proto, že jeho retro vzhled věrně odpovídal šedesátým letům minulého století.

Vedení města proto začalo s přípravami na zásadní modernizaci. „Projekt se v čase mírně upravoval tak, aby odpovídal nejmodernějším trendům, současně byl co možná nejšetrnější k přírodě i městské kase,“ vysvětlil v tiskové zprávě kyjovský starosta František Lukl (Sedmadvacítka nezávislých) s tím, že koupaliště se otevře ve čtvrtek 21. července.

Samotné stavební práce trvaly zhruba půl roku. Během nich se areál v centru města proměnil k nepoznání. Cílem bylo zatraktivnit nový provoz všem věkovým skupinám, pro plavce i ty, kteří upřednostňují vodní radovánky.

„Venkovní část nabízí tři moderní bazény. Nejdominantnější je velký víceúčelový bazén se třemi 50 metrů dlouhými plaveckými dráhami a oddělenou odpočinkovou zónou s perličkovou lázní, masážními lehátky a zabudovanými vodními tryskami. Vedle něj, oddělený venkovním barem, je neplavecký bazén s třídráhovou skluzavkou, vodní houpačkou a dalšími vodními prvky. Nejmenší návštěvníci si užijí brouzdaliště se skluzavkou, vodními pistolkami a menšími tryskami,“ vypočítal místostarosta Daniel Čmelík (Sedmadvacítka nezávislých).

Výše vstupného odpovídá cenám v podobných zařízeních. Dospělí dají za celodenní vstup 90 korun, nezletilí, zdravotně postižení a studenti 70 korun, děti do 6 let zdarma. Vodomilové, kteří na koupališti tráví většinu léta, mohou využít cenově výhodnější permanentky.

Šatny a toalety vyřešilo město v této sezoně provizorně formou unimobuněk – komfortní plnohodnotné zázemí totiž bude situováno v kryté části aquacentra, která je dosud ve výstavbě a do provozu bude uvedena během příštího léta. „Krytá část nabídne vedle bazénu i tobogán a další vodní prvky, nebude chybět stylová restaurace. Velkým lákadlem je pak saunový svět, který, věřím, že návštěvníky oslní úchvatnou atmosférou,“ doplnil Lukl.

Za projektem stojí architekti z ateliéru SENAA. „Snažili jsme se o nadčasovou architekturu, která s citem naváže na stávající zástavbu. Zohledňuje kontext okolních domů, výškově nevyčnívá a danému prostoru křiklavě nedominuje,“ popsal architekt Václav Navrátil.

Náklady na rekonstrukci koupaliště vyjdou zhruba na 70 milionů, výstavba sousedního aquacentra bude stát asi 215 milionů korun. Celkově tak jde o největší investici v historii města.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT