Stavba tramvajové trati v Brně na Kamechy má stavební povolení
Foto:
PK Ossendorf
Stavba tramvajové trati v Brně z Bystrce na sídliště Kamechy za 1,84 miliardy korun má stavební povolení. „První terénní práce začnou v příštím týdnu, pro cestující ale zatím bez jakýchkoliv omezení. O podrobnostech budeme informovat v nejbližších dnech,“ uvedl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek. S přípravnými pracemi a archeologickým průzkumem začal zhotovitel už letos v lednu.
Nová trať, která výrazně zlepší obsluhu stále se rozrůstajícího sídliště Kamechy na brněnské periferii, bude měřit 1,4 kilometru a její součástí bude tunel dlouhý 320 metrů. Za krátkou dobu půjde o třetí tramvajový tunel v Brně. Jeden prochází pod Wilsonovým lesem podél Žabovřeské ulice, druhým jezdí tramvaje k bohunické nemocnici.
Trať povede podél Vejrostovy ulice, tunelem podjede Říčanskou ulici a nová smyčka vznikne mezi ulicemi Kamechy, Hostislavova a Kocanovská
Na druhé straně ulice Kamechy bude nové autobusové obratiště. Na trati budou ještě zastávky Ruda a Říčanská, která bude z větší části v tunelu. Smyčka bude tříkolejná a vzniknou také nové zastávky ve smyčce Ečerova. Bude se projíždět v opačném směru než dnes, aby nástupní zastávka směrem do centra byla jen jedna i pro tramvaje, které pojedou z Kamech.
Stavba trati se začala připravovat před deseti lety a komplikovaly ji poměrně složité geologické podmínky, nakonec město vybralo ze tří možných variant. Sídliště Kamechy se už 20 let rozvíjí a dnes je domovem pro tisíce lidí, kteří ale musejí při cestě do města přestupovat z autobusů.
Dopravní podnik předpokládá, že po dokončení trati zruší posilovou autobusovou linku 54, která zajišťuje spojení Kamech s horní i dolní Bystrcí
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Lidé si 17. listopad připomenou řadou shromáždění,…
- Pěvkyně Magdalena Kožená se do rodného Brna vrátí …
- Vědecký tým Zahradnické fakulty se zabývá ochranou…
- Nedostatek peněz může odsunout jednu ze dvou želez…
- Českou cenu za architekturu letos získal dětský ho…
- Florbalistky mají v nominaci na domácí MS 12 bronz…
- Obce kritizují návrh vznikající vlády na odvody z …
- Brno řeší hospodaření svých nemocnic, Milosrdní br…
- Brňané znovu rozhodují, jak vylepšit své měs…
- Strom na náměstí Svobody v Brně ozdobí 3,5 kilomet…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
