Hned po úvodním buly zápasu navnadil všechny fanoušky na hokejovou podívanou Martin Zaťovič, který dvakrát efektně prostrčil puk obránci mezi nohama a dostal se až do zakončení. Byl v tu chvíli však už příliš blízko brankáři a puk do brány nedostal. Hokejisté Komety byli i nadále aktivnějším týmem na ledě. Přečíslení dvou Jakubů Orsavy a Lva také gólem neskončilo, protože druhému jmenovanému kotouč v rozhodující chvíli utekl. I hostující Motor se po několika minutách osmělil a na chvíli vyrovnal hru. Žádnou větší příležitost si však zatím nevypracoval. To na druhé straně přišly naopak dvě velké šance. Nejprve Martin Zaťovič svůj únik zakončil jen střelou do brankáře Kloučka, poté zase Orsava nedotáhl do zdárného konce pěknou akci s Lukášem Kucserou. Následovala brněnská přesilovka, ovšem obrana Motoru si s prvním oslabením v zápase poradila. Byli to nakonec právě hosté, kdo se prosadil jako první. Mladý kanadský útočník Ben Hawerchuk si nabruslil na pravý kruh a v čase 18:50 poslal kotouč svižnou střelou o horní tyč do Čiliakovy brány – 0:1. Brňané však svou odpověď chystali jen 20 sekund. Tomáš Bartejs nahodil kotouč po Orsavově přihrávce z rohu kluziště na bránu a dobře postavený Jakub Lev jej posléze tečoval mimo dosah hostujícího gólmana – 1:1.

Ve druhé třetině jsme na branku nemuseli čekat tak dlouho. Ve 22. minutě najel po levém křídle na kruh Lukáš Kucsera a povedenou střelou na druhou tyč nad beton brankáře poslal Kometu poprvé v zápase do vedení – 2:1. Motor měl o několik minut později obrovskou příležitost na srovnání skóre. Hned tři jeho hráči totiž najížděli sami na Čiliaka, jenže Kloz po přihrávce Doležela trestuhodně přestřelil odkrytou klec. Další příležitosti hostů přišli v přesilové hře, domácí brankář se však dvakrát dokázal přesunout proti střelám z první. V závěru početní výhody pak Karabáček ve skvělé pozici nezamířil do prázdné brány, ale jen nad ní. To na druhé straně kluziště byl o mnohem přesnější obránce Filip Pyrochta, který poslal kotouč od levého mantinelu parádně pod víko brány Milana Kloučka – 3:1. Tentokrát však naopak hosté dokázali bleskově odpovědět. David Gilbert z pravého křídla zamířil přesně nad pravý beton brněnského gólmana – 3:2. V následné početní výhodě Komety měl největší šanci Holík, jenže hostující gólman skvěle natáhl lapačku proti jeho střele do poloprázdné brány. 38. minuta se nesla v duchu branky Lukáše Endála, jenž napodobil svého spoluhráče Gilberta a téměř z identické situace vyrovnal skóre utkání – 3:3. To však nebylo z druhé třetiny ještě vše. Devět sekund před sirénou totiž v přesilové hře trojice Jakub Lev – Martin Zaťovič – Luboš Horkývyšachovala po chybě Plášila obranu soupeře a poslední jmenovaný usměrnil kotouč za brankovou čáru – 4:3.

Příliš dlouho netrvalo, aby si Kometa vybojovala zpět svůj dříve ztracený dvoubrankový náskok. Martin Zaťovič vtrhl do útočného pásma po levém křídle a z vrcholu kruhu vystřelil, brankář Klouček měl zakrytý výhled a kotouč se přes jeho rameno překulil do brány – 5:3. Blízko dalšímu modrobílému gólu byl Jakub Lev, který však při následné přesilové hře poslal kotouč jen do tyče brankové konstrukce. Stejný hráč se své druhé branky v zápase přece jen dočkal. Jakub Lev ve zkrácené početní výhodě zpracoval na levé straně kotouč, napřáhl hokejku vysoko ke stropu a poslal jej Kloučkovi mezi betony – 6:3. Právě střelec šestého gólu domácích nabídl Motoru šanci na snížení svým nedovoleným zákrokem, ovšem po dvou minutách se mohl do hry vrátit za stejného stavu, protože jeho spoluhráči soupeře ke snížení nepustili. I Brňané dostali k dispozici ještě jednu početní výhodu, skóre se však ještě jednou pohnulo na druhé straně. Lukáš Endál přidal další gól z pravého křídla – 6:4. Kometa zvládla i své druhé přípravné utkání na novou sezónu.

Po uplynutí základní hrací doby následovalo tradičně pětiminutové prodloužení a pět sérií samostatných nájezdů. Prodloužení rozhodl po skvělé souhře s Orsavou Lukáš Kucsera. Kometa uspěla i v penaltovém rozstřelu, úspěšnými exekutory byli skvěle hrající Lukáš Kucsera a Jakub Orsava.