O dvě záchrany během pouhé hodiny se v úterý dopoledne zasloužila hlídka pořádkové jednotky městské policie. V obou případech se jednalo o seniorky, které upadly a zůstaly nehybně ležet na zemi ve svém bytě. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Nejprve vyjížděli strážníci do Bystrce, kam je přivolala poštovní doručovatelka. Devadesátileté nájemnici se prý zatočila hlava a žena upadla v předsíni, těsně za vstupními dveřmi. „Hlídka speciálně vycvičená k těmto zákrokům je během chvilky otevřela pomocí planžety, velice opatrně vstoupila do bytu a pomohla ženě vstát. Seniorka opakovaně nabídku strážníků přivolat zdravotníky odmítala a ujišťovala je, že je v pořádku,“ uvedla Skřivánková.

Odtud pak hlídka zamířila do širšího centra města, kde si její pomoc vyžádala pracovnice pečovatelské služby

Nemohla se dozvonit na svoji klientku, která si navíc nevyzvedla oběd z předešlého dne. „Zevnitř bytu zaslechli strážníci slabé sténání. Také v tomto případě použili hbitě k otevření dveří planžetu?“ doplnila Skřivánková. Osmaosmdesátiletá žena ležela na břiše v koupelně. Stěžovala si na silnou bolest pravého kolene, ramene a zad. Hlídka městské policie jí poskytla první pomoc a přivolala zdravotníky, kteří ženu po prvotním ošetření převezli do nemocnice.