Jarní prázdniny dnes odstartovaly, aktivit pro děti je po Brně hodně

Zajímavý program slibuje Muzeum města Brna i brněnská hvězdárna.

  • Foto

    Hvězdárna a planetárium Brno

Aktivity pro školáky všech věkových kategorií si připravili na Špilberku a v Muzeu hraček na Měnínské bráně. Čtyři speciální programy jsou v plánu od pondělí do čtvrtka a zahrnují výtvarné dílny, komentované prohlídky i interaktivní hru. Středa bude na Špilberku patřit dětem od 6 do 12 let. Interaktivní hra a kreativní dílna je přenesou do středověkého Brna a poodkryjí jim tajemství proslulého královského rodu Lucemburků. O programu informoval portál brněnského magistrátu. 

V úterý a ve čtvrtek se na speciálních komentovaných prohlídkách výstavy Rok 1918 – co nám válka vzala a dala dozvědí starší děti i leckteří dospělí zajímavosti o zbraních, uniformách, válečných vynálezech i o vzniku Československa.

Na Měnínské bráně jsou pro děti od 6 let připraveny Pohádkové prázdniny. Mezi historickými hračkami si zazpívají a poslechnou pohádky, zkusí si vyrobit i jednoduchou hračku.

Techniku quillingu neboli papírového filigránu představí organizátoři dětem od 12 let. Výsledkem workshopu budou originální valentýnská přání.

Mimořádné výlety do vesmíru slibuje Hvězdárna a planetárium Brno. V rámci jejich programu můžete shlédnout nové 3D představení Lucie: Tajemství padajících hvězd.  Jak to, že na nás padají hvězdy? Padají na nás skutečně? Pokud ano, mohou se trefit i do nás? Odpovědi na tyto otázky budou hledat Lucie, James a Vladimír – tři odvážní přátelé, kteří se nebojí nastoupit do vlastnoručně postavené rakety a podniknou bláznivé dobrodružství na Měsíc, mezi planetky a komety. Více už v programu na webovém portále www.hvezdarna.cz