Akce La Boujeau: Večer se šansonem je totiž podle mluvčího Správy jeskyní ČR Pavla Gejdoše připravena již na zítra, tedy čtvrtek 12. srpna od 19 hodin. „Největší prostor jeskyně Jindřichův sál, který se pyšní výbornou akustikou, tak zaplní francouzské šansony kořeněné swingem v podání zpěvačky Ivy Kevešové Stáncové a hudebního seskupení La Boujeau,“ upřesnil zpravodajskému portálu BRŇAN Pavel Gejdoš.

Vstupenky je podle něj možné koupit předem přes web Správy jeskyní ČR www.caves.cz či před akcí v pokladně jeskyně.

Nicméně tahounem celé série koncertů Krasové hudební léto 2021 ve třech moravských jeskyních je houslový virtuos Jaroslav Svěcený. Ten se do Výpustku vrátí s herečkou Dejvického divadla Zdeňkou Žádníkovou Volencovou v pondělí 16. srpna a pak ještě znovu v sobotu 4. září v 19 hodin s programem Na Vivaldiho! Doprovodí je komorní orchestr Virtuosi Pragenses.

„Jak v případě šansonů, tak i koncertů Jaroslava Svěceného doporučujeme návštěvníkům teplé oblečení, protože v jeskyni Výpustek je stálá teplota kolem 8 stupňů,“ upozornil v této souvislosti ředitel Správy jeskyní ČR Lubomír Přibyl.

Galakoncert pro dva ve třech – s klavíristkou Lucií Tóth a mluveným slovem i flétnou Zdeňky Žádníkové Volencové – je pak podle Gejdoše naplánovaný ve středu 18. srpna u mikulovské jeskyně Na Turoldu. A na toto místo pod Pálavou se v neděli 22. srpna přesune program Svěceného a akordeonistů Ladislava Horáka a Martina Šulce Ve znamení argentinského tanga.