Po opatrném úvodu utkání vyzkoušel v 7. minutě domácího gólmana Halousku Krška a o pět minut později mohlo udeřit na druhé straně hřiště, když blanenský Bartolomeu z rychlé akce z velkého úhlu přestřelil Veselého svatyni. Poté se hra vyrovnala.

Svou rychlostí dělal vedoucímu týmu tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY starosti domácí Ngoma a Líšeň zhusta ztrácela míče ve středu hrací plochy, z níž se postupem času stalo oraniště. „I když lidé z klubu dělali, co mohli, tak jsme byli zčásti znevýhodněni těžkým terénem, zvlášť když hrajete s vedoucím týmem tabulky,“ uvedl trenér Blanska Martin Půlpit.

Ve 38. minutě se Brňané marně dožadovali penalty poté, co Zikl po kontaktu s Aggounem spadl před Halouskou. Posledních osm minut první půle mělo Blansko jasnou převahu, dvěma šancemi se blýskl mladík Lhotecký a obrana Líšně zblokovala i prudkou ránu Ngomy, takže do šaten se šlo za stavu 0:0.

Začátek druhého poločasu přinesl pěkný zajímavý fotbal, ve 49. minutě po centru do blanenské šestnáctky střílel Kučera, ale brankář Halouska, který v minulosti oblékal dres Líšně i brněnské Zbrojovky, jeho střelu kryl. „Byl jsem v Líšni půl roku. Bavili jsme se o tom s trenérem i dalšími spoluhráči, kteří dřív hráli za Líšeň, takže jsme byli dobře nachystaní,“ prozradil část taktiky Pavel Halouska.

Ten o tři minuty později zmařil tutovku líšeňského snajpra Málka, který si tak devátý gól v sezóně nepřipsal. A po hodině hry o sobě dali vědět i blanenští fotbalisté, když pěknou akci Lhoteckého zakončil technickou ranou vedle šibenice slovenský záložník Kopičár.

„Hru jsme založili na dlouhých míčích a chtěli jsme napadat už od obrany, proto jsme také nastoupili v rozestavení 4-4-2. Měli jsme tam situace, ze kterých jsme mohli vstřelit branky, ale bohužel jsme žádnou střelu za brankáře Veselého neprotlačili,“ zhodnotil hru Martin Půlpit.

Ke konci zápasu byla aktivnější Líšeň, ale z dlouhých centrů nic nevytěžila. Naopak v nastaveném čase mohl rozhodnout domácí náhradník Korakšič, který se však z rychlého brejku neprosadil. „Škoda, že to Dejan netrefil křížem na zadní tyč, protože dát v poslední minutě na 1:0, tak bylo hotovo,“ litoval domácí kouč.

Blansko tedy pod jeho vedením bodovalo i ve druhém jarním zápase a Halouska navíc vychytal druhou nulu za sebou. „Kluky v obraně chválím, protože se to zlepšilo. Bod s prvním mančaftem je úspěch, potřebujeme sbírat body, což nám pomůže hlavně psychicky, až přijedou týmy z prostředku tabulky,“ řekl gólman.

Líšeň zatím zůstává v čele tabulky, ale druhý Hradec Králové má zápas k dobru. Blansko je dvanácté. V příštím 15. kole mělo hrát s Duklou, ale zápas byl kvůli covidu v týmu Pražanů odložen. Blanenští fotbalisté si tak nejspíš zahrají přípravu s prvoligovým Zlínem. „Potřebujeme hrát a zůstat tak v zápřahu,“ dodal Halouska.