fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Jihomoravské policii chybí 330 policistů, z toho přes třetinu v Brně

Foto:

redakce (archiv)

Policii v Jihomoravském kraji chybí kolem 330 policistů, z toho více než třetina v Brně. Novinářům to řekl ředitel jihomoravské policie Leoš Tržil. Podle něj je důvodem tabulkový nárůst počtu míst a také to, že loni odešlo více lidí než v jiných letech.

Policisté mají obsazených přes 3400 míst, počet stanovených míst je přes 3700. Tržil ale upozornil na to, že policie je schopna zajistit standardní úkoly. K náboru nových členů chystá workshopy a reklamu na internetu.

Před čtyřmi lety byl podle Tržila počet mezi stanovenými místy a skutečností vyrovnaný, od té doby ale o stovky vzrostl počet systemizovaných služebních míst. „Loni jsme přijali 158 policistů, ale poměr ukončilo 223 policistů. V předešlých letech jsme mívali každoročně ukončení poměru zhruba u 150 nebo 160 lidí,“ uvedl Tržil. Asi 120 policistů odešlo do jiných struktur, z jiných přišlo asi 50.

Nejvíce policistů – 125 – chybí v Brně, následuje okres Brno-venkov, kde chybí asi 30 policistů

Bezmála 20 chybí jak na Blanensku, tak na Břeclavsku, přes 10 pak na Hodonínsku a Znojemsku, několik policistů schází na Vyškovsku. Podle Tržila je policie i přes chybějící policisty schopná zajišťovat standardní úkoly v potřebném rozsahu. „Není to jako jinde, že bychom zavírali obvodní oddělení nebo nebyli schopni postavit službu. Věřím, že ten tabulkový stav naplníme,“ dodal Tržil.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT