fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Jihomoravský kraj chce v Brně zřídit gymnázium s kapacitou 500 míst

pix-il

Foto:

ilustrační (Pixabay)

Jihomoravský kraj chce od školního roku 2024/2025 otevřít v Brně v Pionýrské ulici nové gymnázium, které v prvním ročníku nabídne až čtyři třídy a po čtyřech letech bude mít kapacitu kolem 500 míst, potvrdil hejtmanův náměstek Jiří Nantl (ODS). Pro budovu gymnázia kraj chystá bezmála za 200 milionů korun rekonstrukci a přístavbu budovy v Pionýrské ulici, kde do loňska sídlila jiná škola. Podle Nantla by na gymnáziu s přírodovědnou profilací částečně působili i lidé z univerzit nebo firem.

Kraj objekt pronajímal do konce loňského roku. "Je to budova bývalé obchodní akademie, ve které byla střední průmyslová chemická škola a část měla pronajatou naše krajská jazykovka. Všichni se odstěhovali a budova je teď volná. Uděláme komplexní rekonstrukci a nástavbu za necelých 200 milionů korun, které zaplatíme z rozpočtu kraje," řekl Nantl. Dodal, že budova není v dobrém stavu a pro kapacity gymnázia potřebuje rozšíření do přístavby.

Podle náměstka tak vznikne zcela nová kapacita. "Gymnázium by mělo být inovativní s přírodovědnou profilací a stážemi v laboratořích. O část výuky se budou starat lidé z univerzit a firem. Jednáme také o tom, že některé věci by studenti potom mohli mít uznané například při studiu na Masarykově univerzitě. Podobně se to dělá i v USA," řekl Nantl.

Otevření gymnázia by si přál ve školním roce 2024/2025. V prvním ročníku by gymnázium mělo mít tři až čtyři třídy se stovkou studentů. Postupem času by studenti postupovali do dalších ročníků a škola by měla po čtyřech letech kapacitu zhruba 500 míst.

Jihomoravský kraj zřizuje ve školství bezmála 200 příspěvkových organizací. Z toho je zhruba 80 středních škol a gymnázií, čtyři desítky jsou základní umělecké školy. Dále zřizuje speciální školy, domovy dětí a mládeže nebo pedagogicko-psychologické poradny a dětské domovy.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT