fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Jihomoravský kraj plánuje silniční obchvat brněnské části Slatina

Foto:

projekty.slapanice.cz

Brněnská městská část Slatina bude mít silniční obchvat. Investiční záměr dnes schválila krajská rada. Projekt, do kterého Jihomoravský kraj postupně vloží 300 milionů korun, bude mít na starost krajská správa a údržba silnic. Novináře o rozhodnutí radních informovala mluvčí kraje Alena Knotková. Obchvat Slatiny by mohl začít sloužit řidičům v roce 2030.

Plánují to už 10 let

O stavbu Jihomoravský kraj usiluje už více než deset let. Původně zvažovaná trasa narazila na problém spočívající ve finančně a technicky náročném odvodnění. I proto kraj odstoupil od původního záměru a zvolil jeho „odsunutou“ verzi.

Patnáct tisíc aut denně

„Přes křižovatku ulic Matlachova, Krejčího a Šlapanická a samotnou Krejčího ulicí každý den projedou desítky tisíc aut – podle údajů z roku 2020 průměrně 15 tisíc vozidel denně. Silný dopravní provoz má negativní dopady na život obyvatel Slatiny i na průjezdnost komunikací,“ uvedl krajský radní pro dopravu Jiří Crha (ODS).

Výstavbu rozdělí na tři etapy

Kraj chce přeložit průtah Slatinou do nového obchvatu mezi Hviezdoslavovou, Šlapanickou a Evropskou ulicí. Stavba bude mít pravděpodobně více etap. „Zejména z důvodů finančních je možno stavbu o předpokládané délce 2,8 kilometru rozdělit až na tři postupné etapy. Přitom každá z nich bude přínosem pro zlepšení stavu automobilové dopravy v uvedených místech,“ dodal Crha.

Líbí se mi

5
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT