fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Jihomoravští silničáři si mákli! Tento týden oficiálně otevřou opravené úseky silnic ve Slavkově a v Tvrdonicích

Foto:

foto: Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje

Jihomoravští silničáři v tomto týdnu otevřou dva opravené úseky silnic III. třídy. V prvním případě se jedná o průtah na silnici III/0501 ve Slavkově u Brna. V druhém případě jde o úsek vozovky před obcí Tvrdonice. V tiskové zprávě o tom informoval ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák s tím, že na obou opravených silnicích ještě probíhají dokončovací stavební práce.

„Rekonstrukce vozovky ve Slavkově proběhla ve stávající trase silnice, a to v celkové délce 3265 m. Stavbu jsme realizovali jak v intravilánu města, tak z části i mimo něj, konkrétně šlo o úsek začínající za křížením místních komunikací Špitálská a Zámecká, dále na ulici Kollárova, Slovákova, B. Němcové, Lidická, Bučovická až po napojení s komunikací I/50. S pracemi jsme začali loni v dubnu a končili jsme letos v listopadu,“ uvedl Hanák.

Součástí této stavby je i nová okružní křižovatka, parkovací stání, chodníky a došlo i na úpravu inženýrských sítí.

Silničáři do této stavby investovali asi 76 milionů korun, včetně DPH, další finance poskytlo město Slavkov. Stavba bude slavnostně uvedena do provozu ve středu.

„Jsem přesvědčený, že Slavkov u Brna má za sebou jednu z největších dopravně – stavebních akcí za uplynulá desetiletí. Silnice získala nádherný nový kabát a já pevně doufám, že si jej užijí nejen místní občané, ale také turisté, kteří mají toto město často jako cíl své dovolené. Rád bych také touto cestou poděkoval všem majitelům domů v ulicích, kde stavba probíhala za jejich trpělivost a vstřícnost,“ řekl radní Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Jiří Crha (ODS).

Druhou stavbou, kterou jihomoravští silničáři v tomto týdnu slavnostně předají k užívání, je první část rekonstrukce na komunikaci III/4243 před obcí Tvrdonice, konkrétně jde o úsek za železniční tratí Břeclav-Přerov v celkové délce 2344 m.

„Rekonstrukce komunikace proběhla odfrézováním a pokládkou dvou asfaltových vrstev, včetně nezbytné sanace krajů vozovky. V rámci této stavby jsme ještě vybudovali autobusový záliv, včetně nástupiště a doplnili svislé a vodorovné dopravní značení,“ popsal Hanák. Stavba byla hotová za tři měsíce a přišla na 29 milionů korun, včetně DPH.
„Na obou úsecích ještě probíhají dokončovací práce, silnice jsou ale ve stavu, který umožňuje průjezd. Chtěli jsme lidem vyjít vstříc, proto jsou již volně přístupné, ačkoliv se momentálně jedná o takzvaný průjezd stavbou,“ uzavřel Hanák.

Líbí se mi

1
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT