Radní schválili opravy silnice mezi Břeclaví a Lednicí, silnice na hranicích s Vysočinou mezi Žďárcem, Újezdem a Dolními Loučkami a rekonstrukci mezi Ivančicemi a Moravskými Bránicemi, celkem to bude stát 328 milionů korun. V tiskové zprávě o tom informovala hejtmanova mluvčí Alena Knotková.

Stavební práce na silnici třetí třídy v trase Břeclav – Lednice vyjdou na 31 milionů korun. Realizace by se měla uskutečnit během příštího roku.

V západní části kraje je naplánovaná oprava na dvou úsecích silnice druhé třídy. První úsek je od hranice Kraje Vysočina po začátek obce Dolní Loučky a měří 10,1 km. Druhý úsek v délce 1 km pokračuje za obcí Dolní Loučky. Tady radní počítají s investicí kolem 67 milionů korun a stavební práce začnou v roce 2024, potrvají rok.

Větší investici bude stát rekonstrukce silnice druhé třídy ve směru Ivančice – Moravské Bránice

Práce na celkové délce 4,2 km se uskuteční během let 2025 – 2026. „U této stavební akce za 230 milionů korun jsou navrženy opěrné zdi v celkové délce 580 m pro zajištění proti sesuvu. Postavíme také nové autobusové zastávky u Stříbského mlýna. Do rekonstrukce úseku spadají i dva mosty – jeden bude rozšířen, druhý přestavěn na propustek,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jiří Crha (ODS).