Jihomoravští silničáři vypsali šest výběrových řízení na opravy silnic druhé a třetí třídy, které jsou dlouhodobě stejně jako v ostatních krajích často v neutěšeném stavu. Krajští radní schválili zakázky ve výši téměř 110 milionů korun, sdělila mluvčí kraje Alena Knotková. Podle náměstka hejtmana Jiřího Crhy (ODS) se díky opravám zvyšuje nejen kvalita, ale i bezpečnost dopravy. Řada silnic nemá kompaktní krajnice a řidiči se často vyhýbají různým nerovnostem.

Bude se pracovat na silnicích na Brněnsku, Hodonínsku i Znojemsku

V kategorii silnic druhých tříd se bude opravovat letos v říjnu a listopadu průtah Násedlovicemi na Hodonínsku, od října do prosince se bude pracovat na silnici mezi znojemskou částí Přímětice a Hlubokými Mašůvkami. Stavbaři opraví také silnici 431 ze Ždánic až na hranici hodonínského okresu. I u ní se počítá s termínem od října do prosince. V Ořechově na Brněnsku se bude přestavovat směrově a výškově nevyhovující křižovatka na silnici 152, hotovo bude také do konce roku.

Dvě silnice třetích tříd opraví do konce roku

Na silnicích třetích tříd se počítá s opravou spojnice mezi Moutnicemi a Velkými Němčicemi na pomezí Brněnska a Břeclavska a s opravou silnice mezi Litostrovem a Rosicemi na Brněnsku. Obě silnice budou opravené do konce roku.

Vyspraví i krajnice a příkopy

Součástí oprav je kromě nové vozovky i vyspravení krajnic, odvodňovacích příkopů či obnova nebo novostavba zastávkových zálivů pro autobusy.