Jihomoravský kraj dá společnosti Arena Brno, která má na starost stavbu multifunkční haly na výstavišti, 100 milionů korun. Dotaci určenou na výkopové práce už schválili zastupitelé. Jde o první žádost o dotaci na základě memoranda mezi krajem, městem a společností. Kraj se v memorandu zavazuje k poskytnutí celkově minimálně 200 milionů korun, vyplývá z dokumentu na webu hejtmanství.

Pro dotaci hlasovalo 52 zastupitelů. Proti byli opoziční zastupitelé za Spolu pro Moravu Jana Drápalová a Petr Kunc. „Nesouhlasíme s ní, protože tato částka by výrazně více pomohla menším sportovním klubům v opravě či budování infrastruktury a podpoře nových talentů. Takto bude umořena v megalomanské stavbě, kterou nezachrání, a v rozpočtu stavby v řádu miliard se zcela ztratí,“ uvedl Kunc.

Výstavba haly téměř za šest miliard korun začala letos v září

Dělníci v těchto dnech těží a odvážejí zeminu a suť, stavbaři také zajišťují stavební jámu a připravují základové piloty. „Postupně dochází k přeložkám a budování stavebních a inženýrských objektů, jako je dešťová a splašková kanalizace nebo přípojky vody,“ uvedl mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek. „Zpracováváme také podklady, na základě kterých začne projektování vnitřního vybavení, jako jsou scénické a audiovizuální technologie, osvětlení nebo televizní technika,“ dodal.

Město se zároveň zaměřuje na budování týmu, který bude mít provoz haly na starost

Radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS) řekl, že se průběžně hlásí uchazeči a po Novém roce je budou nabírat. Mají také vytipovaného člověka, který by pracoval na pozici hlavního manažera, a jsou s ním už nyní v kontaktu, dodal.