Tato dvojice nahradí židenickou zastupitelku Janu Šťastnou a člena Předsednictva Strany zelených Jendu Perlu. Oba na své funkce rezignovali.

 

Helena Továrková i Alvin Korčák získali jednomyslnou podporu jihomoravských delegátů. „V kraji máme padesát zastupitelů a zastupitelek. Na radnicích, které vedeme, umíme naslouchat lidem. Tam, kde jsme v opozici, pečlivě hlídáme dobré a transparentní hospodaření. A vždy a všude hájíme zdravé životní prostředí důležité pro kvalitní život náš všech. Mým hlavním cílem v krajském vedení je tedy dovést jihomoravské zelené k dobrému výsledku v podzimních komunálních a senátních volbách, abychom v naší práci mohli pokračovat,” uvedla nová spolupředsedkyně Helena Továrková.

 

O tom, kam by měli jihomoravští Zelení pod jeho vedením směřovat, má jasno i Alvin Korčák. „Aktuálně je mým hlavním cílem dostávat mladé do politiky a probudit v nich zájem spoluutvářet jejich vlastní budoucnost. Příklad může být i kandidátka ve Vranovicích, kde žiji, kterou jako lídr povedu letos na podzim do komunálních voleb. Kromě mě na ní bude několik dalších kandidátek a kandidátů pod 25 let,” uvedl Alvin Korčák.