Kandidátka pro podzimní volby do Senátu v obvodu Brno-město Marie Jílková (KDU-ČSL) by v Senátu chtěla bojovat za vytvoření lepších podmínek pro rodiny. Jihomoravská poslankyně, také bývalá zastupitelka a radní městské části Brno-střed, chce rodičům pro jejich děti mimo jiné zajistit dostupná místa ve školkách a dětských skupinách. Uvedla to dnes v Brně při zahájení senátní kampaně.

„V Senátu nebudu první máma, která je sama na děti. Ale rozhodně budu nejviditelnější žena, která hájí práva každého jednoho rodiče a hledá všemožné cesty, jak jim vrátit čas na to nejlepší, co v životě mají,“ uvedla Jílková.

Jílková se vyučila kuchařkou, pak vystudovala politologii a sociální politiku a sociální práci v Brně. Po studiu pokračovala na Krajském úřadě Jihomoravského kraje. Ve své domovské městské části Brno-střed byla po tři roky zastupitelkou a radní. Působila na Úřadu vlády ČR a byla mimo jiné poradkyní tehdejšího předsedy Senátu a svého aktuálního podporovatele Petra Pitharta.

Jílková kandiduje v senátním obvodu 59, patří do něj městské části, jako jsou Brno-střed, Nový a Starý Lískovec, Bosonohy a Kohoutovice

Současný senátor za obvod a ministr školství Mikuláš Bek (STAN) mandát obhajovat nebude. Odůvodnil to tím, že se chce plně věnovat potřebným změnám ve školství. Za hnutí STAN bude v obvodu na podzim usilovat o senátorské křeslo podnikatel a zastupitel městské části Brno-střed Libor Zabloudil. O místo senátora v brněnském obvodě se také budou ucházet za TOP 09 Břetislav Rychlík, za Svobodné Michal Janda či nezávislý kandidát Petr Kolman.