Poněkud překvapivé vysvětlení měl pro strážníky čtyřicátník z Brna, který obtěžoval dva pejskaře. Přivolané hlídce totiž tvrdil, že je reinkarnovaný syn Boží a je všude zdejší. Po útoku na záchranáře ho museli spoutat a poté ho sanitka odvezla do nemocnice na psychiatrii. O kuriozním nedělním případu dnes informovala zpravodajský portál BRŇAN mluvčí strážníků Jana Pokorná.

Sundával psům náhubky a odepínal je z vodítek

Do Husovic vyjížděla hlídka dopoledne. Strážníky tam přivolali dva majitelé psů, se kterými šli na procházku. Oba muži měli své psy s náhubky na vodítku. „To se však údajně nelíbilo jednačtyřicetiletému Brňanovi, který prý postupně oběma psům sundal náhubky. Poté psům k údivu majitelů odepnul vodítka,“ popsala mluvčí podivínské chování muže.

Sebral mazlíčkovi míček a hodil ho do koše

Ten záhy využil překvapení pejskařů a jednomu z nich prý začal prohledávat batoh položený na blízké lavičce. „Následně jeho psovi sebral míček, se kterým si mazlíček hrál a hodil ho do odpadkového koše. Ani druhý majitel psa však nezůstal bez zájmu Brňana. Tomu prý tahal za popruhy od tašky, kterou měl na rameni, a dokonce mu vnucoval myšlenku, že pes není jeho a patří nějakému neznámému muži,“ uvedla Jana Pokorná.

Psi mají vlastní rozum a vznikli z velké matky, tvrdil podivín

Když chovatelé ztratili trpělivost, přivolali strážníky. Ti muže odpovídajícího popisu našli stát opodál za stromem, kde sbíral listí a nedopalky. „Vyzvali ho, aby se posadil na lavičku a prokázal jim svoji totožnost. Brňan strážníkům řekl, že je všude zdejší, letošního roku se reinkarnoval a je synem Božím. Také strážníkům potvrdil, že psům odepínal vodítka a sundával jim náhubky, protože podle něho psi mají vlastní rozum a vznikli z velké matky, která je všude přítomna,“ upřesnila mluvčí městské policie.

Po útoku na záchranáře skončil v poutech

Strážníci přivolali zdravotníky k posouzení psychického stavu podivína. Sotva přijela sanitka, muž se rozhodl, že do ní nenastoupí a z místa odejde. „Když však začal ohrožovat kopáním záchranáře, skončil v poutech. A za asistence hlídky byl převezen do nemocnice. Teprve tady řekl údaje o své totožnosti. Podivné chování bude muset vysvětlovat úředníkům,“ dodala Pokorná.