Už pošedesáté se o víkendu od 17. do 19. února odehrají na brněnském výstavišti veletrhy módy Styl a Kabo. Nejnovější kolekce oděvů, obuvi a doplňků do pavilonu P přiveze téměř 150 vystavovatelů z tuzemska i zahraničí. A ty nejhezčí kousky předvedou modelky na přehlídkovém mole. Společenský večer k 30 letům existence veletrhu, který se jako jediný odehrává dvakrát do roka, bude v pátek moderovat Lucie Borhyová.

Nové značky a návrat tradičních firem

„Jsem rád, že získáváme nové vystavovatele a zároveň se nám vracejí po letech ti dřívější. Jubilejního ročníku se tak účastní 145 firem, které na veletrhu předvedou téměř 300 módních značek. Čtyřicet procent vystavovatelů je ze zahraničí,“ upřesnil zpravodajskému portálu BRŇAN ředitel projektu Martin Škarka. A dodal, že kvůli ničivému zemětřesení v Turecku odřekl účast jeden z vystavovatelů, který měl stánek o 60 metrech čtverečních.

Módní přehlídky oživí práce studentů

Do módních přehlídek se zapojí i pět českých odborných textilních a uměleckých škol z Prostějova, Strážnice, Brna a Jihlavy. „Mezi témata patří udržitelný a oběhový textil nebo zelená transformace Šetrní k sobě, šetrní k přírodě,“ doplnil Škarka.

Společenský večer uvede Lucie Borhyová

V pátek večer si jubilejní šedesátku Styl a Kabo připomenou pozvaní hosté při slavnostním galavečeru, kdy na módní přehlídce vynesou modely známých návrhářů Ivety Řádkové, Michaela Knota a Beáty Rajské známé tváře z televizních obrazovek. Programem bude provázet moderátorka TV Nova Lucie Borhyová.

Tahala babičce šaty ze skříně na chalupě

Půvabná moderátorka v mládí okusila i kariéru modelky a fotomodelky, takže na molu bude jako doma. K módě má navíc kladný vztah. „Jako malá jsem na chalupě neustále běhala do skříně a převlékala jsem se před zrcadlem i několikrát za den. A babička se za to na mě zlobila. Takže móda mě zajímala už od útlého dětství,“ zavzpomínala s úsměvem Borhyová. Ta nejradši nosí džíny a dává přednost módě, kde jsou ženy hezky upravené a učesané.