Milovníci módy si při vyslovení názvu Styl a Kabo vybaví svět módních přehlídek a třicet let plných inspirace, nových modelů a krásných žen.

I když se poslední ročníky módních veletrhů na výstavišti v Brně překlopily z veletrhů pro širší veřejnost na akce pro byznysmeny, letošní ročník přinese obchodníkům a návštěvníkům návrat na přehlídková mola.

Dvojice tradičních veletrhů Styl a Kabo totiž od 20. do 22. srpna nabídne tři dny plné nejnovějších módních kolekcí českých i zahraničních firem. Oděvy, kabelky, boty, klobouky, peněženky, originální doplňky či luxusní spodní prádlo – to vše do jihomoravské metropole přiveze více než 130 vystavovatelů z 12 zemí světa.

První módní přehlídka Styl Show v programovém centru v pavilonu P začne v sobotu v půl jedenácté dopoledne a poté budou s přestávkami následovat další tři. A podobně to bude v neděli i v pondělí.

V doprovodném programu nebudou chybět ani přednášky či diskuze s odborníky, například konference Zdravá noha – zdravá obuv. „Věřím, že to bude přínosné i pro obchodníky s ortopedickou obuví,“ uvedla Vlasta Mayerová z České obuvnické a kožedělné asociace ČOKA.

Její představitelé budou také v neděli předávat ceny výhercům soutěže Nadace Jana Pivečky 2022. „Ta je určená především pro mladé designéry obuvi. V první kategorii si převezmou finanční odměnu nejlepší návrháři do 17 let, ve druhé kategorii studenti středních škol a ve třetí kategorii vysokoškoláci,“ vypočítala Mayerová.

Na brněnském výstavišti nebude chybět ani jejich pravidelný host, herečka, moderátorka a influencerka Eva Decastelo, která zprostředkuje svět módy i svým fanouškům na sociálních sítích.

„Na veletrzích Styl a Kabo jsem byla už několikrát a vždy jsem si to tam pěkně užila. Teď s sebou do Brna beru kamarády herce Lukáše Langmajera a Janu Strykovou. Mám ráda módu a zajímá mě, co tam teď mají, jaké kolekce se tam budou vystavovat. A v sobotu večer bych měla jít přehlídku návrháře Michala Knota, kterého mám moc ráda,“ prozradila herečka, která se světu modelingu věnuje už od svých 14 let.