Brněnské veletrhy módy Styl a Kabo se budou letos ve druhé polovině února konat výjimečně již od pátku 17. února do neděle 19. února, obvykle začínaly v sobotu. Na pátek je pro účastníky přichystaný slavnostní večer. Veletrhy konané dvakrát ročně se uskuteční pošedesáté. Na slavnostní večer pořadatelé z Veletrhů Brno připravili několik přehlídek, při nichž se na mole kromě modelek vystřídají i známé tváře, řekla mluvčí veletrhů Dita Brančíková.

Veletrhy vznikly krátce po listopadu 1989 z akce, která se nazývala Mezinárodní veletrh spotřebního zboží a o který byl na začátku 90. let obrovský zájem jak ze strany vystavovatelů, tak ze strany návštěvníků. Později se z módních veletrhů stala akce pro odbornou veřejnost a B2B formát jim zůstal dodnes. Slouží k prezentaci nových kolekcí oděvů, bot či kabelek, prezentují se na nich často mladí návrháři, kteří se snaží najít si cestu k zákazníkům. „Na veletrh dodnes jezdí řada účastníků, kteří jsou s námi již od začátku,“ řekla Brančíková.

Letos je zatím přihlášených zhruba 150 vystavovatelů z Česka, Slovenska i dalších, především sousedních zemí

Módní veletrhy patří k těm, jejichž konání nijak výrazně nepoznamenal ani covid a uskutečnily se, i když v omezené podobě. I letos budou součástí přednášky a prezentace, jejichž velkým tématem bývá v posledních letech ekologie a udržitelnost. To se promítá do trendu, jenž se nazývá pomalá móda. Součástí přednášek bude i představení závěrečných prací středoškolských studentů, kteří studují obory spjaté s módním průmyslem.