Běhání si v Brně budete o víkendu moci užít víc, než dost. U Brněnské přehrady se v sobotu bude konat další díl seriálu Run Tour.  RunTour je největším a nejoblíbenějším seriálem běžeckých závodů pro rodiny s dětmi. A tady opravdu váš běh má smysl: prostřednictvím běhu v RunTour můžete pomáhat tam, kde je to potřeba. Z každého startovného tradičně putuje 50 Kč na charitu, pomáhá tak každý běžec. Konkrétně tedy můžete vyrazit v sobotu 12.5. k Brněnské přehradě. V 10 hodin tu začínají běhy pro nejmenší, na nejdelší, pětikilometrovou trať můžete vystartovat v pravé poledne. 

A zaběhat si můžete i v neděli: OBRspolek vás zve na Květ(i)nový běh a blešák. Ten se koná v neděli 13. května 2018 od 10 hodin, v a u Restaurace Farma na Mlýnském nábřeží. Přijďte netradičně strávit hezkou neděli a oslavit svátek maminek. Dejte si s dětmi (či bez :-)) běh Obřanskou strání a na zahradě Restaurace Farma navštivte bleší trh, ať již jako prodávající či nakupující, nebo obojí. 

Už v sobotu 12. května od 10 hodin se v Brně můžete dobře nasnídat: v parku pod Špilberkem se uskuteční piknik s názvem „Férová snídaně NaZemi“ na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů. Brno se tak přidá k více než stovce míst po celé ČR. Akci, která se koná vždy na Světový den pro fair trade, si Brňané užijí poosmé. Tentokrát se zájemci sejdou na Špilberku na travnaté terase a přilehlých prostorách Střediska ekologické výchovy Hlídka, v případě deště v jejím zázemí. Zapojit se může každý, kdo si přinese vlastní fairtradové nebo lokální potraviny. Může to být fairtradový čaj nebo káva, koláč s fairtradovým cukrem a kakaem apod. To vše mohou doplnit lokálními produkty, jako jsou vajíčka, mléko, sýry či zelenina od místního farmáře či farmářky. 

Také můžete vyrazit na další hrad, tentokrát na okraji Brna, na hrad Veveří. Zde je v prvním patře Anglického traktu umístěna výstava Panenky a autíčka – dějiny módy na panenkách a sbírka modelů automobilů. Ručně šité a zdobené šaty a doplňky oblečené na panenkách Barbie a Steffi od Zdeňky Mudrákové mají široký časový záběr – přes 2000 let – od Egypta, přes Krétu, Řecko a Řím, dále jednotlivé slohy a oděvní styly od středověku až po 90. léta 20. století.  Především pak pro kluky, ale samozřejmě též pro všechny milovníky krásy na čtyřech kolech, je určena výstava modelů autíček. Majitelem rozsáhlé sbírky, čítající cca 600 kusů – je Stanislav Hajšel z Náměště nad Oslavou.

Ať už se necháte inspirovat námi, nebo si prostě vyrazíte tam, kam vás nohy a srdce zanesou, věřte, že Brňan vám přeje krásné počasí a co nejvíc pohody o víkendu.