fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Kandidátku v Brně zatím neodevzdala žádná strana, lídry oznámila většina

koala-mmb-18

Foto:

MMB (archiv)

Žádná ze stran zatím neodevzdala kandidátní listinu pro zářijové volby do brněnského zastupitelstva, sdělil mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek. Přesto většina stran už oznámila lídry. Lhůta pro podání listin je 19. července. Část lídrů vedla strany i před čtyřmi lety jako například u ODS nebo KDU-ČSL, u jiných nastaly změny, třeba u ANO a u Pirátů.

Magistrát v pondělí neregistroval žádnou odevzdanou kandidátku. Listinu lze podat do úterý 19. července do 16:00. "Následně registrační úřad přezkoumá podané kandidátní listiny, zda mají veškeré náležitosti podle zákona nebo zda neobsahují nesprávné údaje. Konec lhůty pro odstranění závad je 1. srpna," uvedl Poňuchálek.

Registrační úřad vydá 5. srpna rozhodnutí o registraci nebo o odmítnutí kandidátní listiny. Případně může škrtnout kandidáta na kandidátní listině. "Rozhodnutí budou vyvěšena na úřední desce," poznamenal mluvčí.

V letošních volbách bude mít společnou kandidátku ODS a TOP 09, jedničkou bude současná primátorka Markéta Vaňková (ODS). KDU-ČSL bude kandidovat spolu se STAN, lídrem bude primátorčin náměstek a místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík. Lídrem ANO by měl být brněnský předseda a místostarosta Řečkovic a Mokré Hory René Černý.

ČSSD povede primátorčin náměstek Jiří Oliva, Piráty zastupitel městské části Brno-Královo Pole Marek Lahoda. Piráti původně zvažovali společnou kandidátku se Zelenými a Žít Brno, nakonec jdou ale do voleb sami. Zelení a Žít Brno budou kandidovat spolu s Idealisty, jedničkou bude starostka Nového Lískovce Jana Drápalová. SPD povede lékař Tomáš Skřička.

Bývalý náměstek primátora Robert Kotzian bude lídrem společné kandidátky Svobodných se spolkem Brno Plus. Název Restart pro Brno mají pro společnou kandidátku KSČM, Slušní lidé 2.0, Strana Práv Občanů – Zemanovci a Nezávislí společně pro Brno, přičemž lídrem bude bývalý brněnský zastupitel Martin Říha (KSČM). Samostatnou kandidátku pod názvem Fakt Brno postavil i současný koaliční zastupitel David Pokorný (zvolen za ODS).

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT