Průčelí této stavby na Burianově náměstí, je památkově chráněné a místní ji považují za symbol městské části Brno-Žabovřesky. „I po rekonstrukci si zachovala původní vzhled, dostala i nový pult, kamenný oltář, má zrenovovaný strop a byly ošetřeny i výplně otvorů, které byly repasovány a upraveny v původní sytě okrové barvě. Rekonstrukce trvala sedm měsíců a náklady na celou realizaci jsme zajistili jak z obecní kasy, tak díky dotaci z magistrátu,“ uvedl místostarosta Žabovřesk Filip Leder.

Ten zároveň dodal, že již při projektování byl kladen velký důraz na zachování původního vzhledu kapličky, protože průčelí je chráněnou kulturní památkou. Barevné ladění obvodového pláště i střešní krytiny podléhalo schválení pracovníků památkové péče. Kaplička dostala novou střechu s povrchovou úpravou z titan-zinkového plechu včetně krovu a vnější omítky.

Vnitřní uspořádání kaple zůstalo zachováno, ale vrátily se do ní  sochy svatého Jana Boska a Panny Marie Pomocnice od sochaře Jiřího Netíka. Nově jsou zazděné zadní dveře za oltářem a podlaha v kapli má hydroizolační vrstvu, aby nepropouštěla vlhkost do konstrukce. Rekonstrukce se týkala i rozvodů sítí a pro kapli znamenala také nové varhany.

Na místě dnešní kaple sv. Václava vznikla původně v roce 1790 zvonička na dřevěném sloupu. Roku 1826 ji nahradila zděná kaplička z nepálených cihel, která postupně chátrala a zřítila se. V září 1906 vznikla kaple sv. Václava, která se stala dominantou Burianova náměstí považovaného za historické centrum Žabovřesk.