Tradiční derby se hrálo v parádní atmosféře, ale další šance nepřibývaly. Sparta si sice dokázala vytvořit několik nadějných pozic na srovnání, ale Vejmelka zůstával nepřekonán a opět předváděl skvělý výkon. V šestnácté minutě se naopak se šancí opět připomněli domácí, když se před branku proháčkoval střelec první branky Holík, bekhendem ale Sedláčka nepřekonal a v pokračování akce poslal Mueller svou dělovku z mezikruží jen vedle branky. Po první třetině vedlo Brno 1:0.

Prostřední dvacetiminutovku odstartovala velká šance domácích, kdy po chybě hostů a pasu Hrušky pálil v mezikruží příklepem osamocený Plekanec, jeho rána však šla jen do připraveného Sedláčka. Za další tři minuty už se našlapané ochozy druhé branky dočkaly. Mueller našel v rychlé akce od pravého mantinelu z druhé vlny najíždějícího Štencla, jeho pokus Sedláček vyrazil, ale pohotový Jan Hruška byl připraven na brankovišti s dorážkou – 2:0.

Ve zbytku třetiny měli hosté k dispozici hned tři přesilovky, ale při nich opět zafungoval bezchybný Vejmelka a také obětavá obrana Komety. Brněnští hráči padali do střel a velké množství jich zablokovali. Několikrát nebezpečně střílel Košťálek a v asi největší možnosti byl před brankou Smejkal, ale domácí strážce svatyně opět podržel modrobílé barvy.

Třetí třetinu, do níž Kometa vstupovala s dvoubrankovým náskokem, načala šance Hrušky, který umně tečoval střílený pas Plekance, leč jen do lapačky brankáře soupeře. V polovině periody mohl snížit Klíma, který vystihl rozehrávku Brňanů, ale sám před Vejmelkou minul levou tyč. Snížení měl na holi také Řepík, jeho tečovaný pokus ale skončil jen na tyči.

Hosté se museli pochopitelně tlačit dopředu, což znamenalo okénka v jejich obraně. V přečíslení vzal zodpovědnost na sebe Kucsera, ale Sedláček zasáhl a pokryl i dorážky. V další akci byl kapitán Zaťovič, který nejprve trefil obránce a z druhého pokusu jen těsně přestřelil branku. V závěru ještě hosté zkusili hru bez brankáře, ale ta k ničemu nevedla. Karel Vejmelka zapsal první nulu v letošní sezóně a Kometa premiérovou tříbodovou výhru. Vyprodaný stadion si užil vítězný duel.