Kino Art v Brně se vrací na Cihlářskou, slavnostně otevře v půlce září

  • Foto

    redakce (MOŠ) archiv

Brněnské Kino Art se po rekonstrukci vrací zpět do budovy v Cihlářské ulici, opravy měly trvat jen několik měsíců, ale kvůli nálezu azbestu se protáhly na dva roky. Momentálně dočasně působí v Kabinetu Múz a Vile Löw-Beer. Zde však promítání nekončí, budou se v něm konat nepravidelné projekce, například při různých festivalech.

Kino slavnostně otevře v pátek 13. září promítáním němého filmu Východ slunce za doprovodu živé hudby smyčcového kvarteta IQ a klavíru Jany Nevoralové. V nově opravené budově Kina Art se mohou návštěvníci těšit na přebudovaný foyer s novou pokladnou či na nové toalety, navíc v malém sále je nově klimatizace. Vrátí se i kavárna Café Art a celé kino je plně bezbariérové.

Po znovuotevření a projekci filmu v pátek 13. září bude ve 22:00 následovat filmový maraton, který skončí o půlnoci z neděle na pondělí a divákům nabídne 100 hodin filmu. "Číslo není náhodné, v roce 1919 začal Art promítat vůbec poprvé, a proto těchto 100 let oslavíme právě 100 hodinami filmu," uvedl vedoucí kina Milan Šimánek.

Diváci budou mít možnost zakoupit si akreditaci na celý maraton i na jednotlivé filmy. Ti, kteří stráví v sálech nejvíce času, mohou vyhrát permanentku do kina. V programu maratonu se objeví oblíbené české i zahraniční snímky, jako je Bohemian Rhapsody, Casablanca nebo Kouř.