Letos si lidé zabruslí až na dvanácti místech ve městě, přesto některá dříve oblíbená místa zůstanou bez ledu.

Kluziště v Černovicích zahájilo provoz v pátek. K dispozici bude i pro základní školy. "V dopoledních hodinách všedních dnů mají možnost zdarma využít kluziště žáci základních škol, které zřizuje naše městská část," řekl starosta Brna-Černovic Pavel Blažík (ČSSD). V neděli se otevře kluziště Salesko v Líšni, které nabízí i noční bruslení.

V pracovní dny mají kluziště otevřeno odpoledne a večer. Výjimkou jsou ICE Arena u Olympie a Bruslák na Moravském náměstí pod sochou Jošta, kde se bruslí dopoledne. O víkendech je běžně otevřeno celý den. Bruslení je na těchto dvou místech za 100 korun a je zároveň v Brně nejdražší. Nejlevnější vstupné mají kluziště v Černovicích a v kulturním centru Omega v Husovicích. Dospělí si tam zabruslí za 40 korun. Rodinné vstupné pro čtyřčlennou rodinu se pohybuje od 100 do 220 korun.

Dětští začátečníci si mohou na Brusláku za 50 korun na jeden blok bruslení půjčit figurínu tučňáka na lyžích. Dítě se o ni při jízdě opírá a lépe tak udrží rovnováhu. Kluziště Pavillon v parku na Kolišti má pro děti k dispozici trenažéry, na nichž děti mohou trénovat stabilitu. Na Brusláku i v Pavillonu se návštěvníci mohou také ohřát u teplometů. Půjčování bruslí je kromě zimního stadionu Úvoz a kluziště Kraví Hora možné všude.

Mimo provoz jsou proti dřívějším letům kluziště na Nových Sadech a v Žabovřeskách. Bruslit lze na vlastní nebezpečí zadarmo na Brněnské přehradě, té však zatím chybí led. Většina kluzišť bude podle odhadu provozovatelů otevřena do konce února nebo začátku března v závislosti na teplotě.