Večerní cesta z Kohoutovic do Žebětína a naopak, bude možná v budoucnu snadnější, bezpečnější a rychlejší. Své síly teď spojili starostové dvou brněnských městských částí, kteří usilují o propojení nočními linkami N90. Novinářům to řekl kohoutovický starosta Jakub Hruška (KDU-ČSL).

Momentální situace pro cestující znamená dlouhou cestu s přestupem, přestože jsou zastávky Kohoutovice, hájenka a Křivánkovo náměstí na běžné, denní autobusové trase č. 52. To by se podle starosty Hrušky mohlo změnit. „Společně se starostou Žebětína Beranem, jsme sepsali dopis, kterým žádáme brněnský dopravní podnik o řešení této situace, která pro obyvatele není jednoduchá,“ popsal Hruška.

Vedení Žebětína o prodloužení linky již žádalo, neumožnil to tehdejší jízdní řád

Mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová uvedla, že ani v minulosti v místě noční spojení nebylo. „Základní noční obsluha daných městských částí je zajištěna a vyplývá ze závazku veřejné služby. Pokud by dané městské části chtěly nějaký nadstandard, určitě by se na něm měly podílet,“ dodala Doležalová.

Starostové chtějí s DPMB jednat o propojení noční linkou N90 mezi MČ Brno-Kohoutovice a MČ Brno-Žebětín tak, aby došlo k dopravní obslužnosti nočních spojů v ulici Kohoutovická. „Náš požadavek se týká prodloužení vybraných spojů linky N90 do zastávek tak, aby lidé ze sousedících částí nemuseli v nočních hodinách přestupovat buď u Anthroposu, nebo dokonce až na nádraží,“ řekl Hruška.

Oba starostové se shodují, že lidé by zavedení noční linky uvítali a nenarazili na názor, že by je v noci autobusy rušily. „Já pevně doufám, že se nám podaří s dopravním podnikem najít řešení. Pokud by byla vůle, byl bych rád, aby propojení nočními linkami platilo již pro jízdní řády příštího roku, tedy od ledna 2024,“ uzavřel Hruška.