fbpx
30. 05. 2023 Svátek má Ferdinand

Kohoutovice a Žebětín usilují o propojení noční linkou MHD

Foto:

DPMB - ilustrační

Večerní cesta z Kohoutovic do Žebětína a naopak, bude možná v budoucnu snadnější, bezpečnější a rychlejší. Své síly teď spojili starostové dvou brněnských městských částí, kteří usilují o propojení nočními linkami N90. Novinářům to řekl kohoutovický starosta Jakub Hruška (KDU-ČSL).

Momentální situace pro cestující znamená dlouhou cestu s přestupem, přestože jsou zastávky Kohoutovice, hájenka a Křivánkovo náměstí na běžné, denní autobusové trase č. 52. To by se podle starosty Hrušky mohlo změnit. „Společně se starostou Žebětína Beranem, jsme sepsali dopis, kterým žádáme brněnský dopravní podnik o řešení této situace, která pro obyvatele není jednoduchá,“ popsal Hruška.

Vedení Žebětína o prodloužení linky již žádalo, neumožnil to tehdejší jízdní řád

Mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová uvedla, že ani v minulosti v místě noční spojení nebylo. „Základní noční obsluha daných městských částí je zajištěna a vyplývá ze závazku veřejné služby. Pokud by dané městské části chtěly nějaký nadstandard, určitě by se na něm měly podílet,“ dodala Doležalová.

Starostové chtějí s DPMB jednat o propojení noční linkou N90 mezi MČ Brno-Kohoutovice a MČ Brno-Žebětín tak, aby došlo k dopravní obslužnosti nočních spojů v ulici Kohoutovická. „Náš požadavek se týká prodloužení vybraných spojů linky N90 do zastávek tak, aby lidé ze sousedících částí nemuseli v nočních hodinách přestupovat buď u Anthroposu, nebo dokonce až na nádraží,“ řekl Hruška.

Oba starostové se shodují, že lidé by zavedení noční linky uvítali a nenarazili na názor, že by je v noci autobusy rušily. „Já pevně doufám, že se nám podaří s dopravním podnikem najít řešení. Pokud by byla vůle, byl bych rád, aby propojení nočními linkami platilo již pro jízdní řády příštího roku, tedy od ledna 2024,“ uzavřel Hruška.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT