Brněnská městská část Kohoutovice plánuje nový volnočasový areál a fotbalový stadion. Radnice získala začátkem února stavební povolení, nyní na projekt za více než 80 milionů korun bude shánět peníze. O dotaci chce žádat Národní sportovní agenturu (NSA), řekl starosta Kohoutovic Jakub Hruška (KDU-ČSL).

Areál by měl vzniknout ve Voříškově ulici

Areál by měl vzniknout ve Voříškově ulici blízko hřiště, které už fotbalistům nevyhovuje. Podle Hrušky fotbalisté nový stadion potřebují a roky na něj čekají. Na téměř hektarové rozloze kromě něj přibude hřiště pro děti či workout nebo místa pro jógu a fitness. Radnice zároveň oživí území, které je desítky let nevyužívané. Vybuduje tam také veřejné osvětlení, veřejné záchody a přístupovou cestu, která nahradí tu stávající k tenisovému areálu.

Investice přesáhne 82 milionů korun

Akce si vyžádá investici přesahující 82 milionů korun. „Připravujeme projekt na dotaci z NSA a jednáme se zástupci města, že bychom se podělili o zbytek. Pokud vše dobře půjde a podaří se nám u NSA uspět, tak bychom začátkem příštího roku se stavbou začali. Část, třeba plácek na jógu, bychom ale mohli začít dělat už letos,“ řekl Hruška.

Zkoumají nutnost výstavby opěrné zdi

Významnou část nákladů tvoří naplánovaná opěrná zeď okolo fotbalového hřiště. Radnice nyní zkoumá, zda je její stavba nutná. „Pracujeme na stavebních a statických posudcích, které mohou ovlivnit rozsah těchto opěrných zdí a zásadně tak snížit cenu,“ sdělil místostarosta Michal Velička (ODS).