Turistické informační centrum (TIC) Brno na ně láká s mottem Kolikrát znáš Brno, tolikrát jsi Brňanem! Hodava, Eliška Rejčka, Helena z Tovaru, Marie Steyskalová, Sylva Lacinová nebo Eva Tálská? Nová prohlídka Za vším hledej ženu zájemce přesvědčí, že ženy mají místo nejen v dějinách Brna, ale také v prostoru jeho ulic a architektury.

Podzimní blok zavede účastníky prohlídek také tam, kde se mísily životy Čechů, Němců a Židů. Děsivé historky, mordy, pověsti i přízraky v návaznosti na skutečné příběhy a středověké soudničky. To vše se lidé dozví s Brněnskými morytáty. Podobně temné téma nemocí a posmrtných záležitostí přinese prohlídka Smrt a rozklad v Brně.

„A Brno a podzim středověku vtáhne návštěvníky do světa fantazie, kreativity a víry našich dávných předků,“ upřesnila zpravodajskému portálu BRŇAN Hana Novosadová z brněnského TIC. A pro ty, kdo rádi běhají, jsou nachystané i okruhy po brněnských památkách včetně kostelů.

Na rodiny s dětmi čekají oblíbené Brněnské pověsti, které prozradí, jak to bylo třeba se slavným brněnským drakem. Netradiční je i procházka po Ústředním hřbitově, který je jedním z největších hřbitovů v ČR. Za přírodou je možné vyrazit na Stránskou skálu – sídliště pravěkých kultur se zajímavými geologickými útvary. Delší nedělní vycházka je zaměřená na hrad Veveří, historii Brněnské přehrady a Veverské Bítýšky.

Dva zajímavé bloky jsou připravené na státní svátek 28. října. Od 10 hodin můžou rodiče vyrazit na cestu Prvorepublikovým Brnem s dětmi, při které účastníci zjistí, kde se prodávalo dobové zboží, co bylo módní a kolik co stálo. Hodinu po poledni pak následuje stejný okruh pro dospělé.

Sérii podzimních autentických prohlídek uzavře trasa nazvaná Události 17. listopadu, která ukáže, jak probíhala sametová revoluce v Brně.

Kompletní seznam autentických prohlídek zájemci najdou na webu gotobrno.cz/akce/autentickeprohlidky-podzim/, kde se dají rovnou koupit i vstupenky. Ty lze pořídit i v infocentrech na Radnické 8 a Panenské 1.