Kometa přitom do zápasu vlétla aktivně a zasypávala Dolejše v domácí brance sprchou střel. Největší tutovku Brňanů měl z mezikruží Daniel Rákos. Jenže i v hokeji platí okřídlené Nedáš – dostaneš! Vítkovice oblíbené heslo sportovních moderátorů naplnily v 10. minutě, kdy Kalus přihrávkou přes dvě čáry našel rozjetého Malleta a jeho pokus skončil v horním růžku Vejmelkovy brány – 1:0 pro domácí Rideru.

Hosté se snažili vyrovnat hned v úvodu druhé třetiny, kdy měli v přesilovce velkou šanci hráči první brněnské lajny, ale gólman Dolejš mazaně betony posunul bránu a vyrovnání se tak po dorážce Martina Zaťoviče nekonalo. Na druhé straně byl sám před Vejmelkovou bránou domácí Kalus, jenže jeho rána zamířila vedle.

Kometa se dál snažila, ale do střeleckých pozic se dostávala jen s velkými potížemi. Dobrou možnost měl na slotu aktivní Bartejs, gólman Dolejš si však lapačkou připsal důležitý zákrok. A ve 32. minutě udeřilo na druhé straně kluziště, když domácí Svačina pohotovým zakončením v brankovišti zvýšil na 2:0 pro Vítkovice.

Brňané se však nevzdávali a hned v úvodu třetí periody využili přesilovku. Mladý obránce Komety Filip Král si najel mezi kruhy a parádní ranou do šibenice nedal Dolejšovi šanci – 2:1.

Hosté pak rozpoutali nevídanou kanonádu a svého soupeře vysoko přestříleli poměrem 37:17. V závěru si vynutili drtivý tlak a k dispozici měli i čtyřminutovou přesilovku. Kometa pak ještě zkusila hru bez brankáře, ale vyrovnat a urvat výhru v prodloužení se jí nepodařilo, takže se série za stavu 2:0 pro ostravské hokejisty stěhuje do Brna.

„Znovu to bylo velice těžké utkání. Nastoupili jsme dobře a po dvou třetinách vedli 2:0, kaňkou na jinak výborném a obětavém výkonu byla disciplína. Polovinu třetí části jsme hráli ve čtyřech, což bere spoustu sil, ale klobouk dolů, jak to kluci ubránili. Vedeme 2:0, ale víme, že nic ještě nekončí. Do Brna pojedeme s pokorou,“ zhodnotil zápas domácí kouč Miloš Holaň.

Brněnským trenérům moc do řeči nebylo. „Série se k nám bohužel přesouvá za stavu 0:2 na zápasy, ale máme teď úplně jasný plán – hrát následující tři zápasy tak, jak jsme tady odehráli třetí třetinu. Takhle se chceme prezentovat a rvát o každý puk,“ uvedl asistent trenéra Komety Jiří Horáček.