Česká nejvyšší soutěž pokračuje tradičně o vánočních svátcích. Bohatý hokejový program nabídne devětadvacáté kolo. Na Kometu čeká nováček z Budějovic, který neprožívá lehké období, je jasně poslední s pouhými třinácti body. Nicméně v letošní podivné sezoně, kdy se chvíli hraje, nehraje, trénuje, netrénuje, nelze svěřencům Václava Prospala mnoho vyčítat. Přeci jen etablovat se v extralize chce nejaký čas a nebývá to vždy snadné, zvlášť v této době. 

Motor z posledních deseti zápasů vyhrál pouze dvakrát, za tři body vyhrál ve Zlíně a za dva doma porazil Třinec. Mohlo se zdát, že tato překvapivá výhra Jihočechy nakopne a herně se zvednou, leč následovaly tři další porážky. Ta poslední přišla v Mladé Boleslavi, která vyhrála 5:4. 

„Myslím si, že zápas se rozhodl na začátku třetí třetiny, svým způsobem i v té druhé třetině. Měli jsme velmi špatný začátek třetí třetiny, soupeř nám utekl o dva góly a nakonec se to ukázalo jako rozdíl. Z našeho pohledu už jsme to nedokázali vrátit a myslím si, že po dvou třetinách jsme měli vést my minimálně o dva góly a ne, aby bylo skóre 2:2. Tím, že to bylo 2:2 a dostali jsme dva góly ve třetí třetině, které už jsme potom nedokázali kompenzovat, jsme přišli o všechny body," hovořil po utkání Václav Prospal.

Do utkání by měla také naskočit nejnovější brněnská akvizice – Dávid Bondra, pro kterého to bude první start v nejvyšší soutěži. Naopak na marodce stále zůstávají Vojtěch Střondala s Danielem Rákosem. „Věřím, že mi tato soutěž bude sedět a vyhovovat. Chci mužstvu co nejvíc pomoci," přeje si Bondra.

Hráči Komety si krátce orazili, věnovali se svým rodinám, ale v pátek už zase potrénovali. „Jsme natěšení na další zápasy, odpočinuli jsme si, ale také nabrali sílu. Chceme vyhrát za tři body a hlavně odehrát zápas proti Budějovicím kvalitně. Navázat na dobré výkony z posledních duelů," přeje si nejproduktivnější bek Komety Filip Král.