Kometa se hned v první utkání po reprezentační pauze pro tuto chvíli rozloučila se službami Tomáše Plekance, jenž zamířil do mateřského Kladna. Naopak do týmu Brna se vrátil jeden z aktérů posledních dvou titulů brankář Marek Čiliak a již ve své premiéře na ledě v Mladé Boleslavi dopomohl Kometě k jednobodovému zisku. V pátek si pak reprezentační brankář Slovenska užíval přijetí brněnských tribun a svým výkonem opět přispěl k dalšímu bodovému zisku Komety. Tentokrát se jednalo o body dva, které brněnskému týmu v prodloužení vystřelil Peter Mueller. Kometa tak drží šestou pozici v tabulce, ovšem dotírající Mladá Boleslav ztrácí pouze jeden bod. Do konce základní části zbývá osm zápasů.

Proti Třinci se hlavní kouč Libor Zábranský bude moci spolehnout na elitní formaci svého týmu, mimo extraligového snajpra Muellera se v zápasech s Třincem daří také Martinu Zaťovičovi a Petru Holíkovi. První formace Komety v dosavadních třech vzájemných utkáních zaznamenala proti Ocelářům hned pět branek z celkových devíti.

Třinec aktuálně neprožívá zrovna šťastné období. Oceláře po reprezentační pauze čekaly v domácím prostředí ostré testy proti konkurentům z popředí tabulky, jenže jak proti Liberci, tak i proti Hradci Králové vyšli Slezané bodově naprázdno. Navíc v obou utkáních inkasovali po pěti brankách. Výsledkem je propad na čtvrtou pozici, proti Kometě pak Třinečtí zakončí minisérii tří domácích utkání v řadě.

I když se Třinci aktuálně bodově nedaří, sílu jeho kádru rozhodně zpochybnit nelze. Týmovým střelcům i produktivitě vládne Martin Růžička (15+21) následován duem Tomáš Marcinko – Erik Hrňa, oba útočníci svému týmu přispěli ziskem třiadvaceti kanadských bodů. Obranné řady Ocelářů pak mají velkou oporu v Lukáši Krajíčkovi (5+16), další silnou stránku třinecké defenzívy reprezentuje Martin Gernát (7+12). Jasnou jedničkou třineckých Ocelářů je reprezentační brankář Šimon Hrubec, jemuž se sice poslední dva duely zrovna nevyvedly, přesto si drží úspěšnost zákroků těsně pod 92 procenty s průměrem inkasovaných branek na utkání ve výši 2,21.

V letošních vzájemných zápasech je statistická výhoda na straně brněnského týmu. Kometa dokázala s Třincem bodovat ve všech vzájemných zápasech, z toho dvakrát zvítězila za plný bodový zisk. V napjatém závěru základní části nejvyšší soutěže se bude počítat každý bod, podaří se Brňanům ve Slezsku uspět? Odpověď přijde v neděli odpoledne, utkání Ocelářů s Kometou startuje v třinecké Werk areně již v 15:00.