Hosté ze západu Čech prohráli poslední tři utkání v řadě, na ledě soupeřů pak z posledních pěti bitev slavili pouze jednou, a to v Českých Budějovicích (3:2). Výsledkem mizérie je nynější 13. místo v tabulce, ovšem Západočechům stačí k posunu nahoru kratší vítězná série.

Proti rozjetému Brnu to však jednoduché mít nebudou, protože Kometa chce vyhrát, neboť Energie letos ovládla oba vzájemné zápasy (4:3 a 5:3).

Ty hostily Karlovy Vary. Obě utkání spojuje fakt, že Kometa v nich původně měla navrch, pokaždé vedla a stejně tak o náskok přišla, když se jí osudnou vždy stala druhá třetina. Na domácím ledě se tedy budou chtít Jihomoravané pomstít a poprvé v sezoně Energii porazit.

Hostující tým táhne z pozice kapitána a zároveň nejlepšího střelce Vondráček (13+6). Pouze o bod před ním je reprezentační útočník Flek (7+13). Individuálně povedenou sezonu prožívá i Kohout (5+14) a respekt v útoku vzbuzuje i jméno zkušeného Tomáše Rachůnka (6+9).

Brankoviště patří zkušenému Novotnému, který má úspěšnost zákroků necelých 92 procent s průměrem inkasovaných branek 2,76 na zápas. Záda mu kryje Habal s osmi zápasy na kontě.

Brňané přitom ještě nedávno byli na stejné pozici, kde jsou aktuálně Karlovy Vary. Díky třem výhrám v řadě za plný počet bodů se však Kometa posunula na 8. místo. Její formu odnesl Liberec (4:2), následně Brno doma porazilo Jágrovo Kladno 5:2 a poslední úspěch se dostavil v moravském derby v Olomouci, kterou gólman Jakub Sedláček vychytal při vítězství 2:0.

A právě Sedláček se svými výkony pod vítěznou sérii výrazně podepsal, když jeho úspěšnost zákroků přesahuje 93 procent a průměrně inkasoval pouze 1,75 branky na zápas.

Kanadské bodování modrobílých nadále vede Mueller (12+16), následovaný Krištofem (6+17). Třetí muž produktivity Petr Holík do souboje s Energií zřejmě zatím nezasáhne, neboť stále nemá doléčené zraněné rameno. Naopak obrana Brna už v duelu s Olomoucí mohla počítat s uzdraveným Rothem.

Speciální utkání pak čeká na kapitána Brňanů Zaťoviče, který dnes nastoupí k 700. utkání v extralize a bude to právě proti týmu, s nímž před dvanácti lety vybojoval mistrovský titul. Menší jubileum oslaví také Ostřížek, pro nějž to bude 100. duel v dresu brněnské Komety.