Brňané se s Třincem v základní části minulé sezóny utkali tradičně čtyřikrát. Hned ve třech případech se z vítězství za tři body radovali modrobílí. Oceláři zvítězili jednou, jednalo se o domácí úspěch v prodloužení. V loňském prvním vzájemném zápase se své první branky v extralize dočkal brněnský útočník Karel Plášek, který vyrovnané střetnutí rozsekl přesným zásahem v čase 59:41.

Třinecký celek udržel přes léto většinu kádru pohromadě, několik změn ale přece jen provedl. Brankářská jednička předchozích let Šimon Hrubec se vydala za exotickým dobrodružstvím do čínského Pekingu hrajícího KHL. V brance Ocelářů jej nahradí Patrik Bartošák, jenž se do Třince stěhuje z nedalekých Vítkovic. Do stejného celku jako Hrubec odchází také kanadský forvard Ethan Werek. Kromě nich Třinec opouštějí například obránce Husák, brankář Hamerlík či mladík Peterek.

Hokejisté ze Slezska odehráli v letní přípravě na extraligový ročník 2019/2020 zatím jen dva přátelské zápasy. Prvním z nich bylo právě úvodní střetnutí proti Kometě, které odehráli Oceláři na domácím ledě. Ve druhém utkání se pak utkali se svou „farmou,“ tedy prvoligovým celkem Frýdku Místku. Outsider střetnutí se držel až do čtyřicáté minuty ve vedení, jenže poté se ukázali třinečtí, kteří nakonec zvítězili poměrem 4:1.

Oceláře čekají také souboje v rámci hokejové Ligy mistrů. Ještě před startem extraligové sezóny se podívají do finského Lahti, kde se střetnou s domácími Pelicans. Pokračovat budou do běloruského hlavního města. V Minsku je čeká zápas s celkem Junosť. Oba tyto týmy pak na začátku září přivítají i na domácím ledě. Dvojzápas se švýcarským Lausanne je pak čeká až v říjnu.

„Když se podíváme zpětně na utkání v Třinci, po herní stránce to propadák nebyl. Hůř jsme hráli ve druhé třetině, jinak jsme šance měli, ale to už je pryč a myslíme na úterní utkání," říká trenér Petr Fiala.

„Po soustředění v reprezentaci se do sestavy vrací Filip Pyrochta s Lubošem Horkým. Hrát bohužel nebude zraněný Karel Plášek, který měl jet na sraz reprezentace, ale nakonec nejede. Chceme nastoupit ve složení, které by se mohlo blížit extraligové sestavě. Samozřejmě nějaké změny budou, někteří mají volno, ale bude to určitě blíž, než to bylo minulý týden," dodává Petr Fiala.