Kometa doma Boleslavi opět nedala ani gól a prohrála 0:3

Kometa po šesti výhrách v řadě narazila na svého neoblíbeného soupeře, kterému doma nevstřelila branku od prosince 2017, což dělá v celkovém součtu již 200 minut herního času.

  • Foto

    HC Kometa/V.Novák

Někdejší hráč Bruslařů Jakub Orsava hodnotil páteční duel:

Ještě vloni jste v Boleslavi hrál, byl to přesně ten styl, který na Kometu soupeř praktikuje?

Věděli jsme, že mají formu, že dobře bruslí, ale my se musíme dívat na náš výkon, a ten nebyl vůbec ideální. Bez gólů se vyhrát nedá. Soupeř dobře bruslil, z naší strany to bylo horší.

Co se týče trestného střílení, řekl jste si o něj, jelikož slovinského brankáře znáte?

Určil mě trenér, tak jsem šel. Chtěl jsem udělat něco, co trénuju, ale nevyšlo mi to. Dal mi tam hokejku a špatně jsem ten prostor trefil.

Po dlouhé době přišel nepovedený zápas, kde se to zlomilo?

Je to těžké, když nedáte branku. Šance jsme měli, jejich gólman je však v důležitých chvílích podržel. Třetí část už jen bránili a nám se nic nedařilo. Puky skákaly, ale na to se nedá vymlouvat. Musíme náš výkon zlepšit.

Častokrát se zdálo, že je to souboj mezi Kometou a Krošeljem, který v Brně vychytal během dvou let druhé čisté konto. To další vychytal Pavel Kantor...

Ve druhé třetině jsme toho měli docela dost, ale nic se nám za jeho záda nedařilo protlačit. Chtělo to dát kontaktní gól, abychom zápas zdramatizovali. Musíme v sobotu potrénovat a připravit se co nejlépe na Spartu.

Boleslav si na Kometu zřejmě hodně věří, jelikož ji již posedmé dokázala porazit...

Slyšel jsem o té sérii, ale každý zápas začíná od nuly, asi jsme si bodovat nezasloužili. Víme, že jsou nabruslení, mají zkušené hráče, také dravce, kteří jezdí. Možná na tom něco bude, ale neviděl bych to vyloženě tak, že se jim na nás daří. Prostě když jim nedáte gól, těžko se dá vyhrát.

V neděli vás čeká souboj o čelo tabulky. Bude to hodně vyhecované utkání?

Ať se hraje o jakýkoliv flek, vždy je to se Spartou vyhecované utkání. Bude to velký boj, na který se všichni těšíme. Musíme utkání s Bolkou hodit rychle za hlavu a začít myslet na neděli.