Začátek televizního zápasu přitom na debakl modrobílých nevypadal. Kometa se hnala za velké podpory 3500 příznivců k úvodnímu gólu.

Slibnou šanci spálila druhá lajna, když její centr Zbořil nezužitkoval pas Tanseyho a nedokázal uklidit za Godlova záda puk letící do napůl odkryté branky. Hra měla ve zbytku první třetiny velmi rychlý spád a oba celky se dostaly do několika slibných pozic. Gólmani všechny rány pochytali.

„Od první třetiny jsme hráli parádně, soustředili jsme se na obranu a rychlé protiútoky, Hráli jsme disciplinovaně, nedělali jsme žádné fauly, vyvarovali jsme se chyb a minel vzadu,“ okomentoval výkon svých svěřenců trenér Litvínova Vladimír Růžička.

Ve svižném tempu se pak hrálo i ve druhé třetině, kdy obrana Komety v čele s gólmanem Čiliakem přežila i první oslabení.

První branku utkání mohl dát domácí snajpr Peter Mueller, který vystihl nepřesnou rozehrávku hostů, ale Godlu tváří v tvář nepřekonal. Úvodní trefu nakonec zaznamenali v 38. minutě hosté, když puk z levého kruhu poslal do vzdálenějšího horního rohu Kudrna – 0:1. Verva svůj náskok ještě navýšila, když bekhendový pokus Gerháta z pravého mantinelu prošel za brankovou čáru – 0:2.

Kometa nedokázala rozjeté Chemiky zastavit, a když ve 43. minutě zvýšil Havelka po rychlé kombinaci na 0:4 z pohledu domácích, bylo jasné, že brněnští fanoušci budou odcházet domů smutní. Modrobílí sice dokázali dát v 52. minutě aspoň čestný gól, ovšem konečný účet zápasu na 1:5 uzavřel hostující Irving.

Není tedy divu, že domácí kouč Jiří Kalous po zápase zuřil. „Mně se to hodnotí velice těžce, byl to hodně nepovedený zápas z naší strany. Tým může prohrát, ale ne po tak bezkrevném výkonu,“ zlobil se trenér Brna.

U svých svěřenců postrádal emoce a bojovnost. „Nevím, jestli si hráči uvědomují, o co hrají. Pro mě je to obrovské zklamání, fakt jsem naštvaný, říkám to upřímně. Nebylo tam nic, žádné souboje, žádné ohrožení branky,“ nedokázal si vysvětlit bídný výkon a dusil v sobě vztek.

A kroutil hlavou, že jsou Brňané schopni odehrát skvělé zápasy proti Třinci a Spartě a pak přijde další zápas, který je jako den a noc. „Omlouvám se fanouškům za to, co jsme předvedli,“ kál se Kalous.

„Věděli jsme, že Brno je silné mužstvo, ale my jsme hráli o hodně, od druhé třetiny jsme měli převahu, gólově jsme to protrhli na konci této části zápasu. To nás uklidnilo, čekali jsme složitou třetí třetinu, ale měli jsme do ní dobrý vstup, dali jsme dva góly, uklidnili jsme se a minutu a půl před koncem už jsem věřil, že vyhrajeme. Chtěl bych poděkovat hráčům, jak k tomu přistoupili,“ liboval si naopak litvínovský kouč Vladimír Růžička.