Úvodní dějství přineslo řadu zajímavých událostí. Už v první minutě se snažil skórovat domácí kapitán Zaťovič, z velkého úhlu však síť za Frodlem nerozvlnil. Ve 4. minutě zahrozil plzeňský Vlach, který jen tak tak, že nevyužil nepřesné rozehrávky Komety. Co se ale nepovedlo Vlachovi, dokázal v 7. minutě Tomáš Mertl – 0:1. Forvard Škodovky využil zmatku před Vejmelkou a z bezprostřední blízkosti zužitkoval přesnou přihrávku Milana Gulaše. Ochozy brněnské DRFG areny se však dočkaly brzkého vyrovnání.

Zaťovič nejdříve našel Holíka, který nahodil puk do jízdy pro Ondřeje Němce. Ten jej dojel a v tváří tvář Frodlovi si dovolil kličku do bekhendu, aby následně zasunul kotouč do sítě – 1:1. Zbývající část první třetiny přinesla přesilovky na obou stranách, ale branky už se diváci nedočkali. Za Plzeň k ní měl nejblíže Vlach, který si rychlou kličkou položil Vejmelku, jenže trefil pouze tyč. Kometu málem poslal do vedení příklepem Plekanec a poté i dvakrát střílející Hruška. Všichni zmíněný však ztroskotali na přesnosti. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhé třetiny nastoupila Kometa ve velkém stylu. Už v 21. minutě se do přečíslení dvou na jednoho dostal Holík, který přes ležícího obránce předložil krásnou žabičku přesně na hůl Martina Zaťoviče, a ten se nemýlil – 2:1. Po vstřeleném gólu se modrobílí nadechli k velkému náporu, který trval několik minut, ale Frodla nepřekonal ve velké šanci Zaťovič, Plekanec, Štencel, ani Horký.

Plzenští se dostali z tlaku v polovině druhé třetiny a od té doby už byla k vidění opět vyrovnaná partie. Kousek od vyrovnání byl v 15. minutě znovu Vlach, ale ani tentokrát neuspěl. Jeho teč před Vejmelkou zamířila nad. V 38. minutě fauloval za Škodovku Pour a v přesilovce nebezpečně střílel Hruška. I když Frodlovi kotouč vypadl, k dorážce se nikdo z domácích nedostal. Poslední šanci třetiny měl na své holi Gulaš, když půl minuty před koncem střílel z mezikruží. V rozhodujícím okamžiku mu ovšem domácí obránce šikovně přizvednul hůl.

Vstup do třetí třetiny vyšel tentokrát lépe Plzni. V 42. minutě už to vypadalo na vyrovnání, ale puk se zastavil někde pod ležícím Vejmelkou. Následně střílel ostře od modré čáry hostující Čerešňák, teč před brankářem Komety však nasměrovala kotouč těsně vedle. Do dvou šancí v krátkém časovém horizontu se pak dostal brněnský Orsava, na Frodla ale recept nenašel.

V 50. minutě se nadechla Plzeň k náporu a zvýšenou aktivitou si vynutila přesilovou hru. V té ovšem zaúřadovala zejména brankářská jednička Komety – Karel Vejmelka. Do konce třetiny na něj nevyzrál Rob a po něm ani Vlach. Už dvě minuty před koncem Škodovka odvolala Frodla z branky, ale toho nakonec využili Brňané, když do prázdné klece zvyšoval na 3:1 Jakub Lev.