Třinecká Werk Aréna od prvních vteřin finále hnala domácí hokejisty do útoku a ti se nenechali pobízet. Po šesti minutách hry už vedli 2:0 a prozatimní suverén play off – Kometa, najednou vůbec nevěděl, co hrát. Obraz hry se změnil až po kontaktním gólu, když v desáté minutě snížil po Zaťovičově přihrávce Haščák. To však bylo z Brněnské strany všechno. Když na začátku druhé třetiny zvýšil v přesilovce Petružálek na 3:1, Kometa se opět propadla do chaotické, složité hry. Když se k tomu ještěš přidaly chyby v obraně, nedůraz před oběma brankami a Třinecká střelecká potence, výsledek 5:1 je pro Kometu ještě celkem milosrdným výsledkem. První finále se obhájcům titulu opravdu nepovedlo. Ani herně, ani výsledkově. Dnes však se začíná od stavu 0:0 a věřme, že Brno odehraje úplně jiný zápas, než ten sobotní!

Druhé finálové utkání začíná v 16:00 opět v třinecké Werk Aréně, přímým přenosem jej vysílá ČT sport a brněnští fanoušci mohou i toto finálové klání sledovat na Zelném trhu velkoplošné obrazovce.