První utkání v novém roce Kometa odehrála na ledě rivala pražské Sparty. Brněnští po dvou třetinách vedli o dva góly. Domácí Pražané zvládli nepříznivý vývoj utkání srovnat v samém závěru utkání. Obrat rudé “S“ dotáhlo v prodloužení, když se prosadil kapitán Michal Řepík. Peter Mueller (1+1) si připsal dvoustý bod v Tipsport extralize.

První desetiminutovka byla na obou stranách vyrovnaná. Oba týmy se snažily něco vymyslet, ale mnoho šancí k vidění nebylo. Za zmínku stojí střela Krištofa po vyhraném buly. Sparta zaměstnala Tomka po střele Buchteleho, která byla ještě tečovaná, ale slovenský gólman včas zakročil betonem. Na první gól čekali fanoušci do času 9:52 a byla to Kometa, která se ujala vedení.

I když byla Sparta usazená ve svém útočném pásmu, hosté se vymanili, Zaťovič perfektně uviděl volného Petera Muellera a jeho zakončení nepotřebuje další komentář. Parádní střela švihem – 0:1. Mimochodem pro amerického bombarďáka to byl 200. bod v nejvyšší soutěži. Tuto porci zvládl za "jen" 173 zápasů.

Brňané byli v laufu a mohli přidat další branku. Blízko byl Vincour a hlavně Horký, jehož dvě tutovky po gólu doslova volaly! Nejprve zasáhl Salák, následně se třepala boční síť. Druhý gól Komety přeci jen z velkého tlaku přišel. Po buly se podařilo Kometě vykombinovat celou situaci a sám před Salákem se ocitl Martin Zaťovič, který poslal puk mezi jeho betony – 0:2. Zajímavou dvacetiminutovku mohl uzavřít třetím gólem Šik, tentokrát si ale brankář Sparty poradil.

Ve druhé části branka nepadla, ale šance k vidění byly. Sparta dostala k dispozici hned v úvodu možnost přesilovky, několik ošemetných nahození ovšem Tomek pokryl. Na druhé straně si zachytal i Salák, kterého střelou přes obránce prověřil Horký. Krásnou akci následně vymyslel Mueller, jenž podržel zkušeně kotouč a poslal do jízdy Ďalogu. Slovenský obránce bohužel minul o pár čísel zařízení. I Moravané dostali možnost přesilovky, nicméně ta nevyšla dle jejich představ, a do kabin se tak odcházelo za totožného výsledku, který určila už první třetina.

Sparta mohla krátce po startu závěrečného dějství snížit, když se dostal do šance Erik Thorell. Švédský křídelník se proháčkoval před Tomka, kde chybělo pár centimetrů, k tomu aby jeho zasunutí přelezlo přes brankovou čáru. Navýšit hostující vedení mohl v přesilové hře po faulu Moravčíka Vincour, ale jeho tvrdou ránu z mezikruží brankář Salák vyrazil ramenem. Domácí se dočkali kontaktní trefy šest minut před závěrečnou sirénou. Adam Polášek na modré čáře nic nevymýšlel, nabral puk a vypálil svůj projektil vstříc špatně vidícímu Tomkovi, jemuž kotouč zapadl přes rameno do levého horního rohu – 1:2.

Po šarvátce byli na trestnou lavici odesláni Marek Ďaloga s Janem Buchtelem. Brněnského zadáka po 45 sekundách doplnil po nedovoleném zákroku vysokou holí Peter Mueller a Pražané tak měli možnost početní výhody čtyř proti třem. Brněnská obranná trojice tlaku sparťanské čtveřice odolala. Na závěr utkání trenéři pražského celku odvolali gólmana Saláka. Hra v šesti hráčích nakonec Spartě pomohla k vyrovnání. Erik Thorell si našel odražený puk a poslal ho mimo dosah Tomka, čímž vyrovnal průběžný stav 48 sekund před koncem duelu – 2:2. Na řadu přišlo pětiminutové prodloužení. Sparta dokonala obrat po čtyřiceti sekundách od úvodního buly z prodloužení. Michal Řepík si převzal kotouč od Horáka a vymetl horní roh – 3:2.