V parádní a bouřlivé atmosféře se hrálo hned od začátku utkání ve vysokém tempu. Fanoušci mohli na obou stranách vidět několik talentovaných mladíků, kteří začínají pronikat do dospělého hokeje. Za seniorský tým Komety vůbec poprvé nastoupili šestnáctiletý Erik Meluzín nebo o rok starší Michal Kunc. V obraně se představil o mnoho zkušenější Juraj Mikuš, i pro něj to byl premiérový duel v brněnském dresu. I na straně Třebíče se to hemžilo mladými hráči, kteří vloni vyhráli s Kometou titul v rámci juniorské extraligy. Například Vojtěch Střondala, Michal Furch, Robert Havlát a další.

Co se týče zápasu, tak jak bylo řečeno v úvodu, hrálo se ve slušném tempu. Skóre otevřeli domácí již v 53. vteřině. Po kombinaci Kuska s Adamem Raškou se v brankovišti zorientoval druhý jmenovaný – 1:0. Uběhlo pouhých dvacet vteřin a v pokračující přesilovce bylo vyrovnáno. Petr Kratochvíl si nabruslil z pravé strany až před bránu a tam krásně překonal Svobodu – 1:1. Za dvě minuty bylo v brněnském sektoru ještě veseleji. Karel Plášek dostal ideální pas mezi kruhy a jeho svižná střela zapadla do sítě – 1:2.

Do konce třetiny se hrál vyrovnaný hokej, nicméně Kometa se ještě jednou dokázala střelecky prosadit. Mlynář ideální přihrávkou vybídl do zakončení Michala Kunce, který pěknou střelou zavěsil puk do sítě – 1:3. I druhá část nabídla pěkný hokej. Hráči i nadále bojovali ve velkém teplu a diváci mohli sledovat velké množství šancí. Obrovskou možnost měl po Kratochvílově nabídce tečující Dočekal, ale jen těsně minul Svobodovu tyč. V tomto přípravném duelu kapitán Komety i nadále úřadoval, nejprve v samostatném úniku nepřekonal třebíčského gólmana, ovšem následně si vše vynahradil parádní přihrávkou. Dočekal poslal citovku před bránu, kde stál Erik Meluzín a nejmladší hráč na hřišti poslal kotouč pod horní tyč – 1:4.

Třetí třetina byla již v režii Komety, která přidala do sítě střídajícího Jekela další čtyři branky. Nejprve se sám před bránou prosadil Tomáš Mlynář a následně řádil kanadský útočník Alex Mallet, jenž v rozpětí čtyřiačtyřiceti vteřin dvakrát překonal domácího brankáře. Účet utkání nakonec uzavřel nejmladší hráč zápasu, podruhé v duelu se mohl radovat Erik Meluzín, který na brankovišti procpal puk za Jekelova záda. Od poloviny utkání nastoupil do hry i brankář Lukáš Dostál, který ve třetí části pochytal několik slušných šancí protivníka. Gól však za svá záda nepustil.

Kometa tak zvládla první přípravný zápas a především ukázala, jak šikovné mladé hráče má ve svém týmu. Další duel čeká svěřence hlavního kouče Libora Zábranského ve čtvrtek doma proti Slovanu Bratislava.