První třetina přitom slibovala zlepšený výkon brněnských hokejistů. Přeskládané formace, kdy se mezi Zaťoviče s Muellerem posunul Klepiš, naopak, Petr Holík začal na centru mladých křídel Horký – Plášek. Zvláště tato formace se dokázala dostávat do slibných šancí, žádnou z Holíkových přihrávek však nedokázal Luboš Horký dostat za záda pardubického gólmana Vladaře. Střelecky neproduktivní byly také Pardubice a do šaten se šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhého dějství vstoupila opět aktivněji Kometa, ale Mueller se hned z prvního útoku neprosadil. Brno pak pykalo za zbytečná vyloučení. První oslabení ještě přežilo bez úhony, ale druhé už ne. V něm nejprve trefil Kusý tyčku Vejmelkovy branky, aby pak srejný hráč brněnského brankáře prostřelil a otevřel skóre. Tato branka sebrala domácím i zbytky sebevědomí a Pardubičtí tak převzali iniciativu. Důsledkem toho pak byla druhá branka – v závěru třetiny potrestaly nedůslednost brněnské obrany druhou trefou. Mikušovo nahození lehce tečoval Paulovič a Vejmelka byl bez šance.

Třetí dějství začalo snahou Brna o kontaktní branku. Mueller neprostřelil Vladaře. Na hráčích Komety byla i nadále vidět velká snaha, často si vytvářeli tlak před hostující brankou, do velkých šancí ale obrana Dynama domácí nepouštěla. Naopak na druhé straně měl velkou šanci Nakládal, jenž střílel od pravého kruhu z první a jen těsně minul vzdálenější tyč. Ještě v tomtéž střídání dostal nabito na modrou čáru znovu Jakub Nakládal a z první propálil Vejmelku mezi lapačku a beton. Na vedení Dynama už Kometa nedokázala reagovat a vyšla tak střelecky na prázdno.

Trápení a mizérie Komety tak pokračují a to brňany čeká v neděli nabušený a rozjetý Třinec. Nám fandům nezbývá, než věřit v zázračné vzkříšení.