Z brněnského týmu opět vyčníval Petr Holík, který sám vstřelil dvě branky, byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání, ale k zisku bodů do extraligové tabulky to nevedlo. Kometě nevyšla zejména první třetina, kterou stejně jako v prvním vzájemném duelu s Berany prohrála 0:3. Holík v rozhovoru řekl:

Do zápasu jsme nastoupili špatně, nechali jsme si dát góly, které jsme jim v podstatě zase darovali. Bylo to od nás takové bez emocí, nikdo se moc nesrážel. Začali jsme až od druhé třetiny, a to bylo pozdě.

Jsou pro vás osobně zápasy ve Zlíně stále specifické?
Samozřejmě, vyrůstal jsem tady a jsem ve Zlíně pořád doma. Je pro mě složité tady hrát, ale už jsem ve Zlíně párkrát nastoupil, zvykl jsem si na to. Užívám si každý zápas.

Co říkáte na přihrávky od Vladimíra Svačiny, po kterých jste vstřelil dvě branky. Měly oči, že?
To rozhodně měly, viděl mě, super.

Přestože Zlín neměl v zápase tolik střel, byl velice produktivní.
Jejich stylem je všechno cpát do branky, takže se jim tam něco odrazí. Nás mrzí hlavně první třetina, kdy jsme jim ty góly darovali a nehráli jsme to, co jsme chtěli. Od druhé třetiny bylo vidět, že jsme nastoupili jinak.

První vyloučení Zlína přišlo až ve 48. minutě. Hrálo velkou roli, že do té doby nebyli domácí vylučovaní?
Určitě, oni přesilovky měli, my ne. Vždycky je to samozřejmě lepší, nakopne vás to, hrajete v útočném pásmu, soupeř musí bránit.

Čekal jste Marka Čiliaka na postu brankářské jedničky?
Popravdě ano, s Čilem jsme si před zápasem prohodili pár zpráv.

Utkáním se Zlínem jste odstartovali náročnější období, ve kterém čeká Kometu rychlý sled zápasů. Je to pro vás osobně příjemná změna?
Ano, lepší než jenom trénovat a celý týden čekat na jedno utkání. Já určitě radši hraju zápasy a doufám, že v pátek ve Vítkovicích začneme tak, jak jsme ve Zlíně skončili nebo jak jsme hráli ve druhé, třetí třetině.

Těsně před zápasem vyšlo najevo, že hostování Martina Dočekala ve Spartě je u konce a vrací se zpátky do Brna. Jak se na něj těšíte?
Opravdu? To jsem nevěděl, soustředil jsem se na utkání se Zlínem. Co vím, tak v posledních zápasech už moc nehrál, takže pro něj i pro nás to teď bude nový impuls.