Peter Mueller zaokrouhlil svůj střelecký účet na dvacátý gól v sezoně. Branka to byla nesmírně důležitá a ba co víc, vítězná. Americký hokejista rozhodl v prodloužení o zisku dvou bodů. Brňané po dvou třetinách prohrávali, ale kapitán Zaťovič a obránce Tansey dokázali vyrovnat. Pak už úřadoval extraligový kanonýr a Brno tak zaslouženě vyhrálo. V zápase nastřelilo hned čtyři tyčky a vypálilo devětatřicet střel!

Prvních deset minut patřilo jednozačně Kometě, která mohla vést minimálně 3:0 a nikdo by se nemohl divit. Obrovskou šanci měl obránce Tansey, jehož střela se otřela o boční síť. Následoval výpad dvojice Holík – Mueller, ale brněnští hráči celou akci přehráli a puk po střele amerického kanonýra zamířil do tyče. Následovala přesilovka hostů, kterou Litvínov přežil jen díky velkému štěstí. Godla musel pochytat několik tutovek, na jednu byl však krátký, protože Mueller rozezvučil znovu tyčku. Celé dvě minuty byla Verva sevřená ve vlastním pásmu, Kometa však drtivou převahu nevyužila.

A jak už to tak bývá, domácí přežili klinickou smrt a z první šance udeřili. Od modré prudce napřáhl Fronk a dorážející Uvis Balinskins propálil Tomka – 1:0. Od té doby to byli pro změnu hráči Litvínova, kteří hrozili a hýřili pohybem. Hüblova možnost ještě zůstala nevyužita, to však neplatí pro Petra Straku, jehož střela se došourala do sítě mezi Tomkovými betony.

Druhá část odstartoval další vyloženou příležitostí Komety. Hned v první minutě nastřelil Mueller již potřetí v duelu tyč. Posléze to zkoušel z výhodné pozice Krištof, a aby toho nebylo málo, od červené jel sám na bránu Zaťovič, ale jeho únik zlikvidoval litvínovský mág. Hostům nešla vyčíst snaha, jenže koncovka nebyla tentokrát to pravé ořechové. Severočeši toho ve druhé periodě mnoho neměli. Za zmínku stojí pouze střela Balinskise, která byla celkově druhou v celé této dvacetiminutovce. Kometa měla v zápase výraznou střeleckou převahu a ta se ji konečně podařila zhodnotit ve 39. minutě. V končící přesílovce nachytal rozhozeného Godlu Martin Zaťovič – 2:1. Důležitý gól do šatny znamenal, že se Brno dostalo zpět do zápasu a nutno říct, že zcela zaslouženě.

I posledního dějství vstoupila Kometa aktivně. Godla však chytal stále výborně a postupně si na něm vylámali zuby Roth, Zaťovič a Ostřížek. Brňané se zaslouženého vyrovnání nakonec přeci jen dočkali. Po střele Rákose se v brankovišti vytvořil zmatek a schopnost dobré orientace předvedl Kevin Tansey, jenž důrazně zakončil a bylo to 2:2. Vzápětí se modrobílí mohli dostat poprvé v duelu do vedení, jenže radost zhatila počtvrté v duelu konstrukce Godlovy svatyně. V závěru dostali Chemici možnost přesilovky a minutu před koncem tentokrát zvonila Tomkova klec, napálil ji Balinskis. Více se už nestalo a šlo se do prodloužení.

V něm se čekalo na gól přesně sedmačtyřicet vteřin. Zaťovič trpělivě počkal s pukem, předložil jej na Petera Muellera, pro kterého to byla dvacátá trefa v sezoně, navíc vítězná. Kometa tak vydřela v zápase, kde trefila čtyři tyčky a vypálila téměř čtyřicet střel, dva body.