V pátek večer odehrála brněnská Kometa venkovní utkání na kluzišti litvínovské Vervy. Po první třetině vedli Severočeši o dva góly, po prostřední části už byl stav vyrovnaný a ve třetí periodě pak rozhodl o vítězství Komety Peter Mueller. HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno 3:4.

Do utkání lépe vstoupili hokejisté domácího celku. Ve třetí minutě se kotouč nečekaně odrazil od zadního mantinelu, vyjetý Tomek jej nedokázal zachytit a Martin Havelka měl s trefením prázdné brány jednoduchou práci – 1:0. Kometa mohla vyrovnat v přesilové hře, to se jí ovšem nepodařilo a udeřil tak naopak podruhé Litvínov. Kudrna našel od levého mantinelu Patrika Zdráhala a ten kotouč usměrnil k pravé tyči branky – 2:0.

Ve zbytku úvodní dvacetiminutovky si zahráli hokejisté Vervy dvakrát v početní výhodě. Tyto možnosti ale dokázala modrobílá defenziva ubránit a siréna tak zazněla za dvoubrankového vedení domácích.

Prostřední perioda už byla z pohledu brněnského týmu výrazně lepší. Na rozdíl jednoho gólu nejprve snížil svou první trefou za Kometu Radovan Pavlík, který využil skvělé přihrávky Kučeříka, objel Godlu a zakončil do prázdné branky – 2:1. Nedlouho poté přišlo vyrovnání. Rozhodčí sice po zhlédnutí videa gól Alexandreho Malleta odrazem o brusli neuznali, následně ovšem své rozhodnutí přehodnotili – 2:2.

Ve 32. minutě pak nastal obrat. Bartejsovu střelu z levého kruhu vyrazil Godla pouze k Danielu Rákosovi, jehož pohotová dorážka mezi betony už byla úspěšná – 2:3. Jedinou kaňku za jinak velmi vydařenou třetinu v podání modrobílých udělal Viktor Hübl, který ještě před sirénou dokázal vyrovnat, když bekhendem dorazil střelu Lukeše od modré čáry – 3:3.

První velkou příležitost závěrečné části měl Richard Jarůšek, který ovšem po pasu Straky před branku Tomka zblízka neprostřelil. Litvínov následně neuspěl ani z přesilové hry a chvíli po návratu Gulašiho na ledovou plochu udeřila Kometa. Peter Mueller skvěle zachytil rozehrávku soupeře a parádně vymetl levý horní roh branky – 3:4. Ve zbývající části zápasu se Verva snažila opět vyrovnat. Lukeše ovšem ve velké šanci vychytal Tomek a Litvínov neskóroval ani z další hry v početní výhodě. Brňané svůj náskok i přes power-play soupeře dokázali ubránit a po obratu si tak ze severu Čech odvezli tři body.