Na východě Čech se brněnskému celku dlouhodobě nedaří. Možná i proto byla Kometa ze začátku aktivnější. V aktivitě jí zbrzdilo vyloučení. Oslabení však vcelku v klidu ubránila a naopak, ve vlastní přesilovce pak udeřila. Nebyl to sice klasický přesilovkový gól po nějaká precizní kombinaci, ale po rozehrávce od Karla Vejmelky se chopil puku Jakub Klepiš a švihem překonal novou akvizici v perdubické bráně, rusa Barulina. V první třetině si Kometa vypracovala ještě řadu dalších šancí a byla velká škoda, že se brněnskému celku nepodařilo z nich vyt+žit další gól.

I do druhé třetiny vstoupili brňané aktivně a odměnou jim byl přece jen další gól – Jakub Vlalský se v útočném pásmu zbavil zasekávačkou obránce a jeho střelu neudržel Barulin pod paží a puk se dokutálel až za brankovou čáru. Po té pak byly šance před oběma brankami. Až v 37.minutě se dočkali i domácí – při vyloučení Sylvestra Kuska si povedenou souhrou vyšachovali brněnskou obranu a Vejmelkovi nedal šanci přesně zakončující Paulovič. Pardubicím se nakonec podařilo srovnat skóre ještě před druhou sirénou. Devět vteřin před koncem druhého dějství se při signalizovaném vyloučení brněnského hráče trefil z dorážky Ondřej Roman. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu a Kometa tak jen mohla litovat neoproměněných gólových šancí z první třetiny.

V závěrečném dějství se do svého soupeře opřeli domácí a v úvodu třetiny několikrát nebezpečně zatápěli před Vejmelkovou brankou. Paradoxně se však v 47. minutě podařilo jít do vedení opět Kometě. Po akci Martina Zaťoviče a přesné přihrávce Petera Muellera od zadního mantinelu nedal Barulinovi šanci přesnou střelou záopěstím mladý brněnský obránce Filip Král. Po této brance se Brno soustředilo na obranu a občas vyráželo k nebezpečným protiútokům. Pardubice se tlačily za vyrovnáním, občas se jim podařilo uzamknout brněnskou pětici na dlouho v obranném pásmu. Tam ale kraloval Karel Vejmelka. Skvělými zákroky držel svůj tým ve vedení a těsně před koncem při pardubické hře bez brankáře si opravdu zachytal. Za svoje záda už však žádnou střelu nepustil a tak se Brno mohlo poprvé od 7. ledna, kdy zvítězila Kometa ve Zlíně, opět radovat ze zisku tří bodů.