Hokejisté Brna porazili v dohrávaném zápase 52. kola extraligy Plzeň 4:3 po samostatných nájezdech a přerušili tak sérii čtyř porážek. Kometa prohrávala již 0:2, ale nakonec získala dva body. Utkání rozhodl slovenský reprezentační útočník Michal Krištof. Brno je jedenácté, na třinácté Karlovy Vary má nyní náskok čtyř bodů plus středeční souboj s Olomoucí. Naopak Plzeň prohrála venku počtvrté za sebou, i nadále je ale čtvrtá.

Kometa vstoupila do utkání s velkým odhodláním. Dobře bruslila, ovládla střední pásmo a dostávala se do koncovky. Jenže v ní se jí opět nedařilo. Střely na Pavláta byly buď nedůrazné nebo nepřesné. Symbolem brněnského střeleckého zmaru je momentálně jeho nejlepší střelec Mueller. Americký útočník už osm zápasů nedal gól, dnes ve 13. minutě nevyužil trestné střílení ani dvě další slibné šance.

Plzeň přijela do Brna bez dvou nejlepších střelců Bulíře a Mertla, v první třetině měla plno práce s řešením vlastní defenzívy a pozorného Tomka prověřil až v 19. minutě Přikryl.

Čekání na gól neukončili domácí, ale do té doby méně aktivní Západočeši. Povedenou souhru zakončil přesnou střelou Kremláček a vstřelil svůj první extraligový gól, vedení Plzně pak navýšil Schleiss střelou z mezikruží.

Brněnské trápení ukončil hned po 15 vteřinách Holland střelou od modré, domácí pak vrátil zpět do bodové hry Šik, který využil zaváhání plzeňské obrany, objel Pavláta a zasunul puk do sítě.

Když ve 44. minutě přesně zamířil Holík, bylo Brno na dobré cestě ke kýženým bodům. Malát však o čtyři minuty později zblízka prostřelil Tomka a vyrovnal.

V závěru měla více možností rozhodnout Kometa, gól nepadl ani při plzeňské přesilovce, ani v prodloužení. V nájezdech uspěli tři brněnští hráči Zbořil, Krištof a Kollár, z plzeňských se trefil jen Soukup.