Kometa posiluje obranu. Vyztužit zadní řady přichází americký hokejista Jack Glover

Dobrou zprávou pro fanoušky i klub je návrat snipera Petera Muellera. Zároveň se do brněnského klubu zařadil Muellerův krajan, bývalý juniorský reprezentant a mistr světa, třiadvacetiletý rodák z Minnesoty, obránce Jack Glover.

  • Foto

    HC Kometa

Vysoký obránce měřící 191cm a vážící 86kg začínal s hokejem v rodné Minnesotě, konkrétně v tamním univerzitním klubu. Většinu kariéry trávil v soutěžích ECHL a NCAA. Jeden start si připsal za kanadskou Manitobu Moose v rámci AHL. Naposledy působil v celku Jacksonville Ice Men. Jack Glover byl v roce 2014 draftován týmem Winnipeg Jets. Tento rok měl koneckonců hodně dobrý.

Výraznou stopu zanechal v dresu národního týmu. Zahrál si na dvou mistrovstvích světa a pokaždé se radoval z medaile. Tou nejcennější je bezesporu zisk mistrovského titulu z roku 2014, kdy ve finále jeho tým porazil české mužstvo v čele se současných vládcem statistik NHL Davidem Pastrňákem. Do Brna přiletěl celým jménem Jack Henry Glover ve čtvrtek, aklimatizoval se a nyní je už v plné přípravě na páteční utkání v Plzni.

„Máme mezery v obraně a snažíme se s tím něco dělat nejenom nácvikem na ledě. Hledali jsme praváka obránce, bohužel v Česku na trhu žádný takový není. Takže jsme se rozhodli angažovat na zkoušku Jacka, na kterého máme výborné reference. Pokud vše půjde dobře a zařídí se administrativní záležitosti, v pátek proti Plzni by měl poprvé nastoupit," říká majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

Samotný hráč se zatím zabydluje a rozkoukává: "Hra na mě působí rychle, je hodně založená na bruslení, je zde potřeba reakcí trochu ve větší rychlosti, než na co jsem zvyklý z USA. Zároveň však na trénincích byla cítit uvolněná atmosféra, bylo to zábavné."